Топ Вести

УСПЕШЕН НАСТАП НА НАШАТА ШКОЛА ВО КИЧЕВО

24.02.2015 14:38
11021065_10152731433786693_6168971433663866620_n

za tekst

Нашата школа од Кичево, водена од Дијана Митановска и од Вања Бошковиќ, деновиве одигра тромеч со соодветните селекции на школата Алушевски од Кичево. Децата беа поделени во две старосни категории, до осум и над девет години.

Одиграни се три средби во мини-ракомет и во сите убедливи победи извојуваа тимовите на Металург (Хандбал Старс – Кичево).

Резултати:

Деца (6-8 години):  Металург – Алушовски  16:6

Деца (9-12 прва група):  Металург – Алушовски  21:10

Деца (9-12 втора група):  Металург – Алушовски  16:2

Фото:

Прочитано 613 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + = 10