Архива

Избери месец и година:

Денешни резултати од Лигата на шампионите

19.09.2019

Во Лигата на шампионите денеска се одиграни првите три средби од второто коло. Македонскиот претставник, Еурофарм Работник, одигра одлично прво полувреме против екипата на...

читај повеќе >

Дамир Стојановиќ: Ни недостигаше малку повеќе борбеност

19.09.2019

Новиот тренер на Металург, Дамир Стојановиќ, за првпат го предводеше својот тим во една пресметка со Вардар. Металург ја загуби средбата, но не се посрамоти. Тренерот на...

читај повеќе >

Марио Танкоски: Допрва ќе видите добри игри на Металург

19.09.2019

Металург минимално ја изгуби средбата за Суперкупот на Македонија. Подобри од нас и овојпат, како и во минатата година, беа ракометарите на Вардар. Но, Металург пружи силен...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Вардар – Металург за Суперкупот на Македонија

19.09.2019

Вечерва во спортската сала во Куманово се одигра натпреварот за Суперкупот на Македонија, помеѓу екипите на Вардар и на Металург. Металург пружи силен отпор, но недоволен за...

читај повеќе >

Металург не успеа уште еднаш да го изненади Вардар

19.09.2019

По неколку месеци од последното соочување, кога Металург  го освои националниот Куп, салата во Куманово одново ги нагости екипите на Вардар и на Металург, овој пат во битката...

читај повеќе >

Утре се игра Суперкупот на Македонија

17.09.2019

Утре во Куманово се игра третото издание на Суперкупот на Македонија. На за нас среќниот терен во Куманово, каде пред неколку месеци го освоивме Купот на Македонија, ќе се...

читај повеќе >

Утре почнува 2. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

17.09.2019

Утре во Лигата на шампионите почнува второто коло од групната фаза. Македонските претставници ќе ги одмерат силите со екипите на Порто (Вардар во Скопје) и на Савехоф...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најдобри голмански одбрани во 1. коло на Лигата на шампионите

16.09.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет голмански одбрани од првото коло на Лигата на шампионите. . Се истакнаа следните голмани: 5. Томас Бауер (Порто) 4. Виктор...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 голови на првото коло на Лигата на шампионите

16.09.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во првото коло на Лигата на шампионите. . Автори на најубавите голови се: 5. Владислав Кулеш (Киелце) 4. Один...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 1. коло на Лигата на шампионите

16.09.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ го објави идеалниот тим на првото коло на Лигата на шампионите. . Идеален тим: Голман: Андреас Волф (Киелце) Лево крило: Диего Бранкиљо (Порто) Лев...

читај повеќе >