Топ Вести

Архива

Избери месец и година:

Македонските селекции со две нови победи на турнирот во Унгарија

31.03.2018

Продолжува одличниот настап на нашите кадетска и младинска репрезентации на Велигденскиот турнир во Унгарија. По вчерашните две победи на кадетската и една победа на...

читај повеќе >

Шок во Лигата на шампионите: Елиминирани се Барселона и Веспрем

31.03.2018

Шокантен епилог има осминафиналето во Лигата на шампионите - Монпелје и Скјерн, кои дојдоа од послабите групи “Ц“ и “Д“, ги елиминираа Барселона и Веспрем. Ваков неочекуван...

читај повеќе >

(Видео) Халил Јагањац меѓу петте најголеми ѕвезди на СЕХА-лигата во сезона 2017/18

30.03.2018

На крајот на одлична сезона во СЕХА-лигата, во која стана најдобар стрелец на лигата, нашиот Халил Јагањац се закити со уште едно големо признание - избран е меѓу петте...

читај повеќе >

Македонска лекција за Веспрем

30.03.2018

Македонија денеска извојува двојна победа против екипите на Веспрем, на првиот ден од Велигденскиот меѓународниот турнир во Балатонфуред (Унгарија). Гордоста на Унгарија...

читај повеќе >

Кадетите на Македонија го демолираа Егерсеги

30.03.2018

Во Балатонфуред (Унгарија) почнаа натпреварите од меѓународниот турнир, а први од нашите две селекции на паркетот излегоа кадетите, кои го демолираа својот противник....

читај повеќе >

Кадетската и младинската репрезентации заминаа на турнир во Унгарија

29.03.2018

Од утре, па се до понеделник, во Балатонфуред (Унгарија) ќе престојуваат нашите кадетска и младинска репрезентации, кои ќе настапат на меѓународен турнир во овој...

читај повеќе >

РФМ ја исплати премијата од 30.000 евра

29.03.2018

По претходно донесена одлука на Управниот Одбор, денес РФМ ја исплати премијата од 30.000 евра на машката сениорска репрезентација, за пласманот во втората фаза на ЕП во...

читај повеќе >

В недела се игра 3. коло на мини-лигата на Металург за група Скопје. Распоред на натпреварите

25.03.2018

В недела, на 1 април, во Автокоманда ќе се одигра комплетното трето коло на мини-лигата на Металург за група Скопје. Планирани се 25 натпревари на кои ќе настапат екипи од...

читај повеќе >

Во Македонска Каменица ќе се игра последниот турнир во источниот регион

25.03.2018

На 1 април во Македонска Каменица ќе се организира последниот турнир во регионот Исток за сезона 2017/18. Ќе се игра мини-ракомет, а организатор ќе биде Астра Спорт, нашата школа...

читај повеќе >

Во Виница заврши претпоследниот турнир на мини-лигата на Металург за регионот Исток

25.03.2018

Денеска во Виница се одигра претпоследниот турнир на мини-лигата на Металург за регионот Исток, последен на кој се играше стандарден ракомет. Организатор на турнирот беше...

читај повеќе >