Топ Вести

Архива

Избери месец и година:

Сензационални резултати од првите осминафинални средби во Лигата на шампионите

25.03.2018

Со денешните две средби, комплетирани се првите натпревари од осминафиналната фаза воЛигата на шампионите. Општ впечаток е дека одамна во ова елитно натпреварување не се...

читај повеќе >

Комплетирани се првите плејоф и плејаут кола во првенството на Македонија. Резултати и табели

24.03.2018

Комплетирано е првото плејоф-коло во првенството на Македонија. Металург и Вардар беа убедливи против екипите на Тинекс Пролет и Охрид, додека битолската пресметка повторно...

читај повеќе >

Пионерите на Металург го дуплираа тимот на Вардар Јуниор

24.03.2018

Во осмото коло на пионерската лига на Македонија, група 2, пионерите на Металург 1 убедливо го совладаа својот градски ривал, постигнувајќи двојно повеќе голови од...

читај повеќе >

Храбрите младинци на Металург сепак поразени од Вардар

24.03.2018

Во 11 коло на младинската лига на Македонија, група 1, во Автокоманда гостувааа младинците на Вардар, кои во досегашниот тек на првенството немаат загубено средба. Против нив...

читај повеќе >

(Видео) Филип Кузмановски е најдобар среден бек на СЕХА-лигата во месец март

24.03.2018

По завршувањето на натпреварите во месец март, што воедно стана и крај на регуларниот дел на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата го одреди идеалниот тим на месец март. За...

читај повеќе >

Победнички почеток на Металург на плејоф-натпреварите

24.03.2018

Металург со победа ги почна натпреварите од плејофот на првенството на Македонија, откако во првото коло го совлада тимот на Тинекс Пролет, со резултат 35:26 (17:11). По почетното...

читај повеќе >

(Видео) Најдобрите пет одбрани во 18. коло на СЕХА-лигата

21.03.2018

По завршувањето на последното коло од регуларниот дел на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги одбра петте најдобри голмански одбрани на колото. Меѓу нив нема...

читај повеќе >

(Видео) Голот на Јагањац во топ 5 голови на 18. коло на СЕХА-лигата

21.03.2018

По завршувањето на последното коло од регуларниот дел на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги одбра петте најубави голови на колото. Меѓу нив е и “бомбата“ на нашиот...

читај повеќе >

СЕХА-лигата ги одреди саатниците за престојните фајналфор-дуели

21.03.2018

СЕХА-лигата ги одреди саатниците за престојните фајналфор, кој ќе се игра од 13 до 15 април во Скопје. . Полуфинале: 13 април, 17.45 ч.:  ППД Загреб - Цеље ПЛ 13 април, 20.15 ч.:  Вардар...

читај повеќе >