Топ Вести

Архива

Избери месец и година:

Македонија во првиот шешир во ждрепката за ЕП 2020

21.03.2018

Ждрепката за квалификациските групи за ЕП 2020 година ќе се одржи на 12 април во Трондхајм, Норвешка, а Македонија за прв пат ќе стартува од најсилниот прв шешир, во кој се...

читај повеќе >

Селекторот Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари за ЕХФ неделата

20.03.2018

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави списокот со имињата на 19 ракометари на кои смета за подготовките за време на ЕХФ...

читај повеќе >

Шампионската титула ќе се додели во Автокоманда

20.03.2018

Денешната ждрепка за плејоф-фазата во првенството на Македонија сакаше шампионската титула да се додели во Автокоманда и тоа во јуни месец. Имено, тогаш Металург и Вардар ќе...

читај повеќе >

Промена во распоредот на завршните турнири во мини-лигата на Металург, регион Исток

19.03.2018

Настана промена во распоредот на завршниот турнир и е решено е последниот турнир да се подели на два дела, кои ќе се играат во Виница и во Македонска Каменица. . Во Виница ќе...

читај повеќе >

(Видео) Голот на Анте Токиќ е прогласен за најубав на средбата Металург – Цеље ПЛ

19.03.2018

Металург вчера извојува извонредна победа против фаворизираниот тим на Цеље ПЛ, а еден од четирите гоа на Анте Токиќ е избран за најубав гол на...

читај повеќе >

Познато е со колку бодови екипите ќе ја почнат плејаут-фазата во домашното првенство

19.03.2018

По завршувањето на последното коло од регуларниот дел на првенството на Македонија, истото понатаму се дели на две групи. Најдобрите четири, засилени со Металург и со Вардар,...

читај повеќе >

Во борбен натпревар, младинците на Металург тесно се поразени во Битола

19.03.2018

Во 10. коло на младинската лига, група 1, младинците на Металург се поразени на гостувањето во Битола. Подобри од нас беа ракометарите на Пелистер, кои не совладаа со тесни 33:30...

читај повеќе >

Заврши регуларниот дел на СЕХА-лигата. Резултати од последното коло и конечна табела

18.03.2018

Со денешните натпревари е комплетирано последното коло во СЕХА-лигата и означен е крајот на регуларниот дел на ова регионално натпреварување. Металург вечерва оствари...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Драго ми е што сезоната ја завршивме со победа

18.03.2018

Металург оствари блескава победа на средбата против Цеље ПЛ, па своето задоволство од остварениот успех на прес-конференцијата по средбата го изрази нашиот тренер...

читај повеќе >

Јагањац ја издржа битката со Буторац и стана најдобар стрелец во СЕХА-лигата во сезона 2017/18

18.03.2018

Младиот бомбардер на Металург Халил Јагањац е најдобар стрелец во СЕХА-лигата во сезона 2017/18, со постигнати 100 гола. Во пресрет на денешното последно коло, Јагањац имаше...

читај повеќе >