Топ Вести

Архива

Избери месец и година:

Од утре во продажба влезниците за средбата со Вардар

29.08.2017

Средбата од 1. коло на СЕХА лигата, против екипата на Вардар, на програмата е в сабота (2 септември), со почеток во 17.45 часот. Оваа средба се игра во ВИП арената “Борис...

читај повеќе >

Трите првопласирани екипи на Супер Глоуб поделија фонд од 750000 долари

28.08.2017

Неофицијалното светско клупско првенство, Супер Глоуб, распределува солидни 750000 долари наменети за трите првопласирани екипи, што за ракометни прилики е навистина...

читај повеќе >

Барселона е новиот неофицијален светски клупски шампион

28.08.2017

По две години владеење на Фуксе Берлин, дојде до смена на врвот на светското клупско првенство, па нов неофицијален светски клупски шампион е екипата на Барселона, која оваа...

читај повеќе >

Пелистер е победник на меморијалниот ракометен турнир „Миле Нешкоски“ во Прилеп

27.08.2017

Во Прилеп заврши третото издание на меморијалниот ракометен турнир „Миле Нешкоски“. Победник на турнирот е екипата на Пелистер, која оствари максимални три победи, против...

читај повеќе >

Видео со кое СЕХА-лигата го претстави Металург

27.08.2017

Во седмата сезона на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата објави видео со кое го претстави Металург, кому ова ќе му биде шеста сезона како настапува во ова регионално...

читај повеќе >

Доброгеа Суд, со петмина поранешни ракометари на Металург, го освои Супер Купот на Романија

26.08.2017

Екипата на Доброгеа Суд, поранешна Констанца, го освои Супер Купот на Романија, откако го совлада тимот на Динамо Букурешт, со резултат 28:27. Интересно, во Доброгеа Суд...

читај повеќе >

Супер Глоуб ќе има шпанско-германско финале

26.08.2017

Денеска во Доха се одиграни полуфиналните средби од неофицијалното светско клупско првенство - Супер Глоуб. Македонскиот и европски шампион Вардар не успеа да се пласира во...

читај повеќе >

Металург “го среди“ и Еурофарм Работник

26.08.2017

Металург ги привршува подготовките во Охрид, во чии рамки одигра и три пријателски средби. Најпрво беше совладан тимот на Пелистер (33:23), а потоа и екипата на Охрид (31:27),...

читај повеќе >

Познати се полуфиналните двојки на Супер Глоуб во Доха

26.08.2017

Во Доха (Катар) денеска стартуваше 11-тото издание на Супер Глоуб, неофицијалното светско клупско првенство. Одиграни се сите четврт-финални средби и постигнати се...

читај повеќе >

Во Доха, денеска почнува Супер Глоуб – неофицијалното светско клупско првенство

25.08.2017

Во Доха (Катар) денеска почнува 11-тото издание на популарниот Супер Глоуб - неофицијалното светско клупско првенство на кое ќе учествуваат осум екипи, меѓу кои и македонскиот...

читај повеќе >