Топ Вести

Архива

Избери месец и година:

СРЕЌЕН БОЖИЌ

06.01.2013

Како што бадниковиот оган се ложи, во Вашиот дом среќа да се множи, нека светла ѕвезда во животот Вас ве води, зашто денес е Божиќ – Христос се роди! Рана зора додека се руди,...

читај повеќе >

ШУНДОВСКИ: ИМАВМЕ ПРОБЛЕМ СО ВРАЌАЊЕТО ВО ОДБРАНАТА

05.01.2013

Селекторот на македонската репрезентација Звонко Шундовски, и покрај минималниот пораз, е задоволен од прикажаната игра: „Мило ми е што имавме вистинска проверка, што се...

читај повеќе >

ШТЕТА, МАЛКУ НЕДОСТИГАШЕ ЗА УСПЕХ

05.01.2013

Македонија е поразена на пријателскиот натпревар со селекцијата на Србија. Резултатот од средбата е 26:25, полувреме 13:13. Целосно рамноправен натпревар, во кој двете селекции...

читај повеќе >

ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО ГРУПАТА “Б“ (МАКЕДОНИЈА) ВКРСТУВА СО ГРУПАТА “А“

05.01.2013

Репрезентацијата на Македонија не би требало да има проблем со пласман во осминафиналето на СП-2013. Присуството на селекциите на Чиле и на Катар во нашата група и нивниот...

читај повеќе >

КАКО 24 РЕПРЕЗЕНТАЦИИ ОБЕЗБЕДИЈА УЧЕСТВО НА СП-2013 ВО ШПАНИЈА

05.01.2013

На СП-2013 учествуваат 24 национални селекции од сите континенти. Секоја од нив своето место го обезбеди со учеството на континенталните шампионати и со пласманот на нив или со...

читај повеќе >

МАКЕДОНИЈА ПОДОБРА ОД ЕГИПЕТ

04.01.2013

Македонската ракометна репрезентација ја извојува својата втора победа во подготовките за СП-2013 во Шпанија. Совладана е репрезентацијата на Египет, во натпревар кој долго...

читај повеќе >

ТАТРАН ПРЕШОВ СО НОВ ТРЕНЕР

04.01.2013

Ѓорѓе Рашиќ повеќе не е тренер на Татран Прешов. На неговото место дојде поранешниот играч на Татран, Роман Ламач. Според сопственикот на Татран, Мирослав Шмелиар, причината...

читај повеќе >

ИГОР ВОРИ И ФАХРУДИН МЕЛИЌ ПОТПИШАА ЗА ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН

04.01.2013

Пари Сен Жермен ги реализира своите најавени желби околу ангажманот на Игор Вори и Фахрудин Мелиќ. Двајцата потпишаа двегодишни договори со францускиот супертим, а ќе му се...

читај повеќе >