Топ Вести

Архива

Избери месец и година:

РЕАЛИЗИРАНА Е ХУМАНИТАРНАТА ПОМОШ НА МЕТАЛУРГ

05.04.2012

Денес е реализиран еден од хуманитарните проекти на Металург. Дневниот центар за лица со церебрална парализа ги доби потребните маси набавени со средства на Металург. Во...

читај повеќе >

КРАЈ НА СЕХА СЕЗОНА. ИЗВЛЕЧЕНИ СЕ ПОЛУФИНАЛНИТЕ ПАРОВИ ОД ФАЈНАЛ ФОРОТ ВО СЕХА ЛИГА

04.04.2012

Денес во Загреб се извлечени полуфиналните парови oд фајнал форот во првата сезона на СЕХА лига. Паровите ги извлече новинарот од “Вечерен лист“, Дамир Мрвец. Еве го и...

читај повеќе >

ПИКЕРИ, КРИЛА, БЕКОВИ – НАЈДОБРОТО ВО ЛИГА НА ШАМПИОНИ

31.03.2012

Во досегашниот тек на натпреварувањето во Лига на шампиони многу ракометари од разни екипи оставија свој белег. Нивниот допринос во успехот на своите тимови е огромен. Еве...

читај повеќе >

РЕТРОСПЕКТИВА НА НАШИОТ ПАТ ВО ЛИГА НА ШАМПИОНИ

27.03.2012

Металург ја одигра својата најдобра сезона во најсилното натпреварување во светот, Лигата на шампиони. Оставивме белег во целокупното натпреварување и постигнавме резултат...

читај повеќе >

METАЛУРГ НЕМА ДА ГО ИГРА НАТПРЕВАРОТ СО ВАРДАР ПРО

26.03.2012

Металург нема да го игра натпреварот со Вардар ПРО. До седиштето на СЕХА лига е испратено следното соопштение: До Претседател на СЕХА лига, г-дин Санди Шола Комесар на СЕХА...

читај повеќе >

ЕДНОГЛАСНО МИСЛЕЊЕ НА МАКЕДОНСКАТА СПОРТСКА ЈАВНОСТ: МЕТАЛУРГ ТЕШКО ОШТЕТЕН СО ОДЛУКАТА НА ШПАНСКИОТ АРБИТАР

26.03.2012

Како никогаш досега, едногласно е мислењето на нашата спортска јавност околу спорната 53 минута која во многу ја определи судбината на напреварот. Во моменти кога бевме на...

читај повеќе >