Топ Вести

Архива

Избери месец и година:

БОГДАН ВЕНТА ГО ПРОДОЛЖИ ДОГОВОРОТ СО ЕКИПАТА НА КИЕЛЦЕ

02.04.2013

Тренерот на Киелце, Богдан Вента, го продолжи својот договор со клубот за уште три години. Како што пишува на официјалната веб-страница на Киелце, со потпишувањето на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГИ ОДРЕДИ ЦЕНИТЕ НА СВОИТЕ ВЛЕЗНИЦИ ЗА ЧЕТВРТ-ФИНАЛНИОТ НАТПРЕВАР СО КИЕЛЦЕ

01.04.2013

На својата седница во проширен состав, УО на Металург донесе одлука продажбата на влезниците за четврт-финалниот натпревар против екипата на Киелце да започне в сабота, 13...

читај повеќе >

МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ГИ ЗАВРШИ ПОДГОТОВКИТЕ ВО “АВТОКОМАНДА“. ОД УТРЕ СЕ СЕЛИ ВО САЛАТА “БОРИС ТРАЈКОВСКИ“

31.03.2013

Македонската репрезентација, вчера и денес, одржа три тренинга во нашата сала, “Автокоманда“. Под раководство на новиот селектор Обрван, репрезентативците имаа навистина...

читај повеќе >

ЈУНИОРСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА ГО ОСВОИ ВТОРОТО МЕСТО НА МЕЃУНАРОДНИОТ ТУРНИР ВО БУГОЈНО

31.03.2013

Јуниорите на Македонија остварија одличен успех на меѓународниот турнир “Ракометот е мојата иднина“ во Бугојно. Завршивме на второто место, со две победи и еден пораз. Во...

читај повеќе >

ПО АГИНАГАЛДЕ, ВАЛЕРО РИВЕРА НЕ МОЖЕ ДА СМЕТА И НА САРМИЕНТО

31.03.2013

Поради повреда на тетива на ногата, заработена на тренингот на Барселона, шпанскиот селектор Валеро Ривера не може да смета на услугите на Дани Сармиенто. Во последен момент...

читај повеќе >

ЖУАНИН (ХУАН ГАРСИЈА ЛОРЕНЗАНА) Е НА ЧЕКОР ОД 2000 ГОЛОВИ ВО АСОБАЛ-ЛИГАТА

31.03.2013

Левото крило на Барселона, Хуан Гарсија Лорензана, е на само седум гола од магичната бројка - 2000 постигнати гола во Асобал-лигата. Гарсија, кој е најдобар стрелец во историјата...

читај повеќе >

УШТЕ ЕДЕН РАКОМЕТАР ГО НАПУШТА АТЛЕТИКО МАДРИД

31.03.2013

Се реализира трансферот на десното крило на Атлетико Мадрид, Роберо Гарсија Парондо (33), во Пик Сегед. Од поодамна најавуван, договорот е потпишан на 29 март. Заедно со Парондо...

читај повеќе >

ПОКРЕНАТА Е КАМПАЊА ЗА СПАС НА РЕАЛ АДЕМАР ЛЕОН

31.03.2013

Под мотото “СОС за Адемар Леон“, покрената е кампања за спас од тешката финансиска ситуација во која западна славниот шпански клуб. Големите долгови и четирите неисплатени...

читај повеќе >

ГОРАЗД ШКОФ ЗАМИНА ВО КРЕТЕЈ

31.03.2013

Голманот на Цимос Копер, Горазд Шкоф (36), доби согласност од својата досегашна екипа и замина во францускиот тим Кретеј, каде ќе ја заврши сезоната. Шкоф во Кретеј треба да го...

читај повеќе >

ОСЛАБЕНИОТ СОСТАВ НА КАДЕТСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА Е ПОСЛЕДЕН ВО БУГОЈНО. ФОТОГАЛЕРИЈА

31.03.2013

По добрите партии против силните селекции на Хрватска и Словачка, нашите кадети загубија од Катар, 18:21 (8:13) и го зазедоа последното место во групата А. Табела, група...

читај повеќе >