Топ Вести

Архива

Избери месец и година:

РИСТО ЧОКРЕВ: ПОКАЖАВМЕ ДЕКА СМЕ ЕКИПА СО КАРАКТЕР

14.10.2012

Претседателот на Металург, Ристо Чокрев, ни ја даде следната изјава: “Заедно со сите го делам задоволството од постигнатото во Лигата на шампионите. Ме радува нашиот успех,...

читај повеќе >

ЕВРОПА Е ВО НЕДОУМИЦА. КАДЕ Е КРАЈОТ НА НАШИТЕ МОЖНОСТИ ?

14.10.2012

Неверојатен старт има шампионот на Македонија. Три победи од три натпревари, две на двете досегашни гостувања. И најголемите оптимисти не предвидуваа такво нешто. Освоивме...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ТРГНУВА ВО НОВ ПОДВИГ

14.10.2012

Денеска е уште еден од оние денови кога сите со нетрпение го очекуваме настапот на Металург во Лигата на шампионите. Го очекуваме со нескриен оптимизам, но и со внатрешен...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ГО ПРЕБРОДИ ТЕКСТИЛЕЦ

13.10.2012

Последната од трите денешни средби во „Автокоманда“ ни донесе и трета радост. По победите на ЖРК Металург и на Металург Скопје, видовме и триумф на нашите надежи во машка...

читај повеќе >

ВИ ГО ПРЕТСТАВУВАМЕ НОВИОТ НАВИВАЧКИ ДРЕС НА МЕТАЛУРГ

11.10.2012

Во новата сезона Металург излезе со нов дрес. Во новиот дизајн, покрај обележјата на Металург, на ракавите е ставено македонското знаме Цената на новиот производ е 700 денари, а...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СЕ ВРАЌА СО ТРИ БОДА ОД ДОБОЈ

09.10.2012

Втора победа на Металург во натпреварите од СЕХА-лигата. На гостувањето во Добој е совладана екипата на Слога, со резултат 26:23 (10:11). Металург настапи во комбиниран состав, без...

читај повеќе >

РАКЧЕВИЌ И СТАНИЌ СЕ ДЕЛ ОД НАЈДОБРОТО ВО ВТОРОТО КОЛО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

08.10.2012

Металург е се поблиску до реализација на замислените планови. Го имаме својот најдобар старт во досегашните настапи во Лигата на шампионите. Металург е дел на кратката листа...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР Е ТЕСНО ПОРАЗЕН ВО КУМАНОВО

07.10.2012

Металург јуниор ја загуби средбата против екипата на Куманово. Поразени сме тесно, со резултат 28:26 (16:11). Искусниот тим од Куманово беше преголем залак за нашите млади...

читај повеќе >