Топ Вести

Архива

Избери месец и година:

(Видео) Најдобрите пет одбрани во 17. коло на СЕХА-лигата

15.03.2018

По завршувањето на 17. коло на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги одбра петте најдобри голмански одбрани на колото. За жал, меѓу нив нема остварувања на голманите на...

читај повеќе >

Брестовац ги објави списоците на кадетите и на младинците за турнирот во Унгарија

15.03.2018

Двете македонски машки репрезентации во младите категории (младинска до 20 години и кадетска до 18 години) на крајот на март и почетокот на април ќе настапат на меѓународен...

читај повеќе >

ЕХФ објави своја листа на топ-10 фаворити за шампионската титула во Лигата на шампионите

15.03.2018

По завршувањето на групната фаза во Лигата на шампионите, до крајот на сезоната за шампионската титула ќе се борат 14 екипи, најпрво преку осминафиналната фаза, потоа преку...

читај повеќе >

Слободен влез за неделната средба на Металург со Цеље ПЛ

15.03.2018

Раководството на Металург реши да ги отвори вратите за сите љубители на ракометот и нема да се наплаќаат влезници за неделната средба со екипата на Цеље ПЛ, во рамките на 18....

читај повеќе >

Металург закажа прес-конференција

15.03.2018

Почитувани, РК Металург утре (16 март) закажува прес-конференција во 11.30 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го одиграме в...

читај повеќе >

Познати се полуфиналните двојки на фајналфор-турнирот во СЕХА-лигата

14.03.2018

По одигрувањето на претпоследното коло во СЕХА-лигата, станаа познати полуфиналните двојки на фајналфор-турнирот, што од 13 до 15 април ќе се игра во салата “Јане Сандански“...

читај повеќе >

Комплетни резултати на 17. коло на СЕХА-лигата. Табела

14.03.2018

Вчера и денеска е одиграно 17. коло на СЕХА-лигата, кое е претпоследно од регуларниот дел на тековната сезона. Металург за жал одигра лош натпревар во Прешов и го забележа...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Направивме многу грешки, победата на Татран е заслужена

14.03.2018

На редовната прес-конференција по средбата, своите коментари ги дадоа двајцата тренери и одбраните играчи на двата тима. . Александар Јовиќ: “Без сомнение, квалитетен...

читај повеќе >

Убедлив пораз на Металург во Прешов

14.03.2018

Металург убедливо го загуби натпреварот од 17. коло на СЕХА-лигата, откако на гостувањето во Прешов загубивме од Татран со резултат 27:19 (12:8). Иако и двете екипи во натпреварот...

читај повеќе >

(Видео) Средбата Татран Прешов – Металург е прогласена за дерби-натпревар на 17. коло на СЕХА-лигата

13.03.2018

Средбата меѓу Татран Прешов и Металург е прогласена за дерби-натпревар на 17. коло на СЕХА-лигата. Иако и двете екипи ги загубија шансите да се вмешат во борба за првите четири...

читај повеќе >