Топ Вести

Галерија

Мартин Томовски во конкуренција за најдобра одбрана во СЕХА-лигата за месец февруари

06.03.2017

Голманот на Металург Мартин Томовски се најде во изборот на СЕХА-лигата за најдобра одбрана во месец февруари. Покрај Томовски, во конкуренција се и Борбели Адам од Веспрем,...

читај повеќе >

Немања Обрадовиќ во конкуренција за најубав гол во СЕХА-лигата за февруари

04.03.2017

Левиот (среден) бек на Металург Немања Обрадовиќ се најде во изборот на СЕХА-лигата за најубав гол во месец февруари. Покрај Обрадовиќ, во конкуренција се и Дарко Цингесар од...

читај повеќе >

Видео: Пантерскиот скок на Мартин Томовски на средбата против Горење

24.02.2017

На средбата со екипата на Горење противничкиот играч шутираше во празниот гол на Металург, но младиот голман на Металург со пантерски скок успеа да ја допре топката, доволно...

читај повеќе >