Топ Вести

Видео-галерија

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ПО НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – БРЕСТ МЕШКОВ

16.03.2015

По средбата Металург - Брест Мешков се одржа редовната прес-конференција: Жељко Бабиќ: “Ние веќе го имавме осигурано третото место во СЕХА-лигата, така што овој натпревар не...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: НАТПРЕВАРОТ ГО РЕШИЈА НАШИТЕ ТЕХНИЧКИ ГРЕШКИ

04.03.2015

По средбата Нексе - Металург се одржа редовната прес-конференција. Зденко Корди: “Ја респектиравме екипата на Металург, која има свој систем и чиј тренер точно знае како...

читај повеќе >

КОМПЛЕТНА СНИМКА ОД СРЕДБАТА МЕТАЛУРГ – ППД ЗАГРЕБ

23.02.2015

Комплетната снимка од оваа средба можете да ја погледате на следниот линк:...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: ПОКАЖАВМЕ ЗАБИ, САМОДОВЕРБА И КАРАКТЕР

07.02.2015

По натпреварот Металург - Војводина се одржа редовната прес-конференција. “Честитки до екипата на Металург за фер и коректната борба. Имавме доволно високо водство, но...

читај повеќе >