Топ Вести

Видео-галерија

ЛИНО ЧЕРВАР: ПОКАЖАВМЕ ЗАБИ, САМОДОВЕРБА И КАРАКТЕР

07.02.2015

По натпреварот Металург - Војводина се одржа редовната прес-конференција. “Честитки до екипата на Металург за фер и коректната борба. Имавме доволно високо водство, но...

читај повеќе >

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ПО НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – НЕКСЕ

02.02.2015

По натпреварот Металург - Нексе се одржа редовната прес-конференција. Лино Червар: “Ние игравме со една подмладена екипа и им честитам на моите ракометари за играта. Сакаа...

читај повеќе >

ЏУКИЌ: ОЧЕКУВАМ МЕТАЛУРГ ДА СЕ ЗАСИЛИ ДО ФЕВРУАРИ

18.12.2014

По натпреварот со Раднички, изјава за СЕХА Тв даде нашиот Дарко Џукиќ. “Секоја чест на Раднички. Јас искрено не очекував ваков исход, дека ќе загубиме. Ние дојдоме во еден...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: ЗА НАС СЕГА Е НАЈВАЖЕН ОПСТАНОКОТ НА КЛУБОТ

11.12.2014

По натпреварот Металург - Вардар, се одржа редовната прес-конференција. Раул Гонзалес: “Задоволни сме од оваа победа. Ангелов во првиот дел ја направи разликата и тоа беше...

читај повеќе >

KOMПЛЕТНА СНИМКА ОД СРЕДБАТА МЕТАЛУРГ – БРЕСТ МЕШКОВ (06.12.2014)

08.12.2014

Снимката од оваа средба можете да ја видете на следниот...

читај повеќе >