Топ Вести

Видео-галерија

КОМПЛЕТНА СНИМКА ОД СРЕДБАТА ПСЖ – МЕТАЛУРГ (30.11.2014)

02.12.2014

Снимката од натпреварот можете да ја видете на следниот линк:...

читај повеќе >

КОМПЛЕТНА СНИМКА ОД СРЕДБАТА МЕТАЛУРГ – НАТУРХАУС ЛА РИОХА

23.11.2014

Ви предлагаме комплетна снимка од средбата од шестото коло на Лигата на шампионите меѓу екипите на Металург и на Натурхаус ла Риоха. Снимката можете да ја гледате на...

читај повеќе >

КОМПЛЕТНА СНИМКА ОД СРЕДБАТА НАТУРХАУС – МЕТАЛУРГ

17.11.2014

Снимката можете да ја погледнете на следниот...

читај повеќе >

ИНТЕРВЈУ СО КОМЕНТАТОРОТ НА ЕХФ, ТОМ О’БРАНАГЕН

30.10.2014

Ексклузивно интервју со мегапопуларниот Том О’Бранаген. Том е апсолутно фасциниран од навивачите на Металург кои го бодрат клубот и кога победува и кога губи. “Начинот на...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: И ПОКРАЈ ТОА ШТО ИМАВМЕ ОДРЕДЕНИ ПАДОВИ, ЗАДОВОЛЕН СУМ ОД ПОБЕДАТА И ОД ИГРАТА НА МОЈОТ ТИМ

26.10.2014

По натпреварот Металург - Борац Б.Л., се одржа редовна прес-конференција. Игор Раџеновиќ: “Му честитам на домашниот тим за победата и трите освоени бода. Тие од самиот...

читај повеќе >