Топ Вести

Клуб

ФОТО: СРЕЌЕН РОДЕНДЕН НИКОЛА МАРКОВСКИ !

22.05.2014

Пикерот на Металург и на македонската репрезентација денеска го слави 24-от роденден. Првите честитки и првите колачи ги доби по натпреварот со Зомимак. Нека ти е среќен...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ УТРЕ ГО ПРЕЧЕКУВА ТИМОТ НА ТИНЕКС ПРОЛЕТ

04.05.2014

Во рамките на 7. коло на македонската суперлига утре во “Автокоманда“ ќе гостува екипата на Тинекс Пролет. Овој натпревар почнува во 18 часот, а влезот е слободен за сите...

читај повеќе >

РАКОМЕТНА ШКОЛА “ТИКВЕШ 2012 – МЕТАЛУРГ“

16.04.2014

Ракометната школа “Тиквеш 2012 - Металург“ е лоцирана во Кавадарци. Тренинзите се одвиваат во СС “Јасмин“. Работи во две групи, од 1. до 5. одделение, и од 6. до 8....

читај повеќе >

РАКОМЕТНА АКАДЕМИЈА “КЛАНДЕВ – МЕТАЛУРГ“ – РАДОВИШ

16.04.2014

Рaкометната Академија “Кландев - Металург“ е лоцирана во Радовиш. Тренинзите се одвиваат во СРЦ “25 Мај“. Термини: Понеделник: од 10 до 11 часот и од 14.30 до 15.30 часот. Среда:...

читај повеќе >

ВЕЛЕ МАРКОСКИ ДЕНЕСКА ПОЛНИ 28 ГОДИНИ

05.04.2014

Левиот бек на Металург и на македонската репрезентација, Веле Маркоски, денеска полни 28 години. На Веле му посакуваме добро здравје, среќа во животот и нови спортски...

читај повеќе >

ВАНЧО ДИМОВСКИ ДЕНЕСКА ПОЛНИ 35 ГОДИНИ

04.04.2014

Пикерот на Металург и на македонската репрезентација, Ванчо Димовски, денеска полни 35 години. На Ванчо му посакуваме добро здравје, среќа во животот и нови спортски...

читај повеќе >

ГОЦЕ ГЕОРГИЕВСКИ ДЕНЕСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН

12.02.2014

Десното крило на Металург и на македонската репрезентација, Гоце Георгиевски, денеска полни 27 години. Честитки до Гоце, на кој му посакуваме челично здравје и долг и среќен...

читај повеќе >

ДЕЈАН ПЕЦАКОВСКИ ДЕНЕСКА ПОЛНИ 28 ГОДИНИ

12.01.2014

Левиот бек на Металург и на македонската репрезентација денеска полни 28 години. Токму денеска Пецаковски во Данска ќе настапи во дресот на Македонија против селекцијата на...

читај повеќе >

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА МЕТАЛУРГ, РИСТО ЧОКРЕВ, ДЕНЕСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН. ФОТО

30.12.2013

Денеска роденден слави претседателот на Металург, Ристо Чокрев. Металург од се срце му го честита личниот празник и му посакува добро здравје, многу среќа во животот, и уште...

читај повеќе >

АЦЕ ЈОНОВСКИ ПОЛНИ 33 ГОДИНИ. ФОТО

29.12.2013

Специјалистот за одбрана на Металург и на македонската репрезентација, левиот бек Аце Јоновски, денеска полни 33 години. На Јоновски му посакуваме среќа во животот, добро...

читај повеќе >