Топ Вести

Сезона

Металург во финалето на 4-та четврт-финална група во Купот на Македонија

23.04.2016

Металург очекувано обезбеди пласман во финалето на својата четврт-финална група во Купот на Македонија. Предпладнево совладана е екипата на Борец, со резултат 33:24 (18:11). Тоа...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО НАДИГРА ТИМОТ НА ПРОЛЕТ

15.11.2015

Во својот осми настап во македонската ВИП Суперлига, Металург дојде до осмата победа, овој пат против екипата на Пролет, со резултат 27:18 (11:6). Не постоеше никакво сомнение...

читај повеќе >

И ПОВТОРНО ЗАГУБИВМЕ НАТПРЕВАР, КОЈ ДОЛГО ГО ИМАВМЕ В РАЦЕ

13.11.2015

Навистина нема крај малерозната низа на наши порази во Лигата на шампионите, загубивме четири едноподруго средби, со вкупна разлика од само шест гола. Средбата со Мотор...

читај повеќе >

ПОРАЗ КОЈ НЕ СМЕ ГО ЗАСЛУЖИЛЕ

11.10.2015

Што да се каже по еден ваков натпревар, во кој бевме подобри безмалку во текот на целата средба, а го загубивме во последната секунда... Изгледа секоја генерација на Металург...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ НЕ ДОЗВОЛИ ИЗНЕНАДУВАЊЕ, ПРВИТЕ БОДОВИ ЛЕГНАА НА НАШЕТО КОНТО

26.09.2015

Металург вечерва го одигра најдобриот натревар во последните неколку месеци и го надигра својот конкурент од Швајцарија. Лино Червар, пак, го одржа својот збор, кога рече...

читај повеќе >

MEТАЛУРГ КАТАСТРОФАЛНО ГО ПОРАЗИ ВАРДАР ЈУНИОР

23.09.2015

Металург ја мина првата пречка во првенството на Македонија. Првиот противник, екипата на Вардар Јуниор, катастрофално го поразивме на негов терен, со резултат 34:20 (18:10). Само...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАГУБИ ВО УКРАИНА

19.09.2015

Екипата на Металург го загуби воведниот натпревар во Лигата на шампионите, против шампионот на Украина Мотор Запорожје. Корпулентните и искусни ракометари на Мотор денеска...

читај повеќе >

УТРЕ ВО АВТОКОМАНДА СЕ ИГРААТ НАТПРЕВАРИ ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

17.04.2015

Овој викенд е предвиден за одигрување на натпревари во Купот на Македонија. Вкупно 16 екипи, поделени во четири групи, ќе се борат за четири места, кои водат во фајналфорот на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ УТРЕ ГО ПРЕЧЕКУВА ТИМОТ НА ТИНЕКС ПРОЛЕТ

04.05.2014

Во рамките на 7. коло на македонската суперлига утре во “Автокоманда“ ќе гостува екипата на Тинекс Пролет. Овој натпревар почнува во 18 часот, а влезот е слободен за сите...

читај повеќе >

И ОФИЦИЈАЛНО – ХАСЛУМ ДОМАЌИН НА КВ. ГРУПА 2. МЕТАЛУРГ ЌЕ ПАТУВА ВО НОРВЕШКА

17.07.2012

Веќе нема никакви дилеми околу организаторот на квалификациската група во која ќе игра и Металург. Тоа е екипата на Хаслум. Ова е и официјално потврдено од канцеларијата на...

читај повеќе >