Топ Вести

Сезона

УТРЕ НОВА ЖДРЕПКА , ЌЕ СЕ ИЗВЛЕКУВААТ ГРУПИТЕ ЗА ЛИГА НА ШАМПИОНИ

05.07.2012

Седиштето на “Адидас“ во Германија утре ќе биде центар на вниманието на европската ракометна јавност. Ќе се изврши извлекување на групите за Лига на шампиони. Почетокот на...

читај повеќе >

РЕЛАТИВНО ЛЕСНА ГРУПА ЗА РК МЕТАЛУРГ. ОДИМЕ ВО НОРВЕШКА

03.07.2012

Пред малку во Виена заврши ждрепката за состав на квалификациските турнири за влез во главната фаза на Лига на шампиони. РК Металург доби релативно лесна група во која...

читај повеќе >