Мини Лига

НОВИ БОДОВИ ЗА КЕМПА

24.05.2012

Младите ракометари на Кемпа дојдоа до нови бодови во пресметката со момчињата од Макстил. Во првиот дел се водеше рамноправна борба во која Кемпа сепак беше поуспешна за еден...

читај повеќе >

ВО ДЕРБИТО НА ДОЛНИОТ ДЕЛ ОД ТАБЕЛАТА ПОУСПЕШНА ЕКИПАТА НА ПЕЛИСТЕРКА КОЛА

24.05.2012

Прва победа оствари тимот на Пелистерка Кола. Во дербито на долниот дел од табелата, Пелистерка Кола ја совлада екипата на Рено со резултат 12:6 (6:3). Видовме две идентични...

читај повеќе >

БАУЕРФАЈНД НЕ СЕ ОТКАЖУВА ОД ВРВОТ

24.05.2012

Тимот на Бауерфајнд оствари уште една победа и повторно покажа дека нема намера да го напушти врвот на табелата. Во генерација 2000/2001 се води “мртва“ трка помеѓу екипите на...

читај повеќе >

ПАПИЛОН И НАТАМУ Е ВО ТРКА ЗА ПРВОТО МЕСТО

23.05.2012

Во четвртото коло на “Млекара Здравје Радово“ мини лига, екипата на Папилон извојува победа над тимот на Капитал и ја продолжи борбата за првото место во генерација...

читај повеќе >

ПОБЕДА НА БЕТОН ЗА ПРИКЛУЧОК КОН ВОДЕЧКИТЕ

23.05.2012

Екипата на Бетон ја оствари својата трета победа и сега е на само еден бод заостаток зад водечките Нова Македонија и Дуферко. Средбата против екипата на Винарија Стоби помина...

читај повеќе >

ДЕРБИТО НА КОЛОТО БЕЗ ПОБЕДНИК

23.05.2012

Вистинско дерби е одиграно помеѓу досега непоразените екипи на Нова Македонија и Дуферко. Натпревар во кој двете екипи ја посакуваа победата и жестоко се бореа за секој гол....

читај повеќе >

ПРВА ПОБЕДА НА ЕКИПАТА НА РЕ-МЕДИКА

23.05.2012

Тежок и неизвесен натпревар одиграа екипите на Репро 21 и Ре-Медика. И двете екипи во претходните три кола останаа без бодови и во меѓусебниот дуел ја бараа првата победа. Во...

читај повеќе >

РЕЗУЛТАТИ И ТАБЕЛИ ПО ЧЕТВРТТОТО КОЛО

20.05.2012

Резултати од четврттото коло: Генерација 98/99 Час Средба Крај Пол. 09.00 Репро 21 - Ре-Медика 14:16 7:7 09.40 Нова Македонија -...

читај повеќе >

РЕПРО 1 ЈА СОВЛАДА ЕКИПАТА НА МАКСТИЛ

15.05.2012

Третото коло донесе пресметка помеѓу екипите на “Репро 1“ и “Макстил“. Поуспешни беа момчињата од “Репро 1“ кои извојуваа победа со резултат 6:3. Видовме две различни...

читај повеќе >

БЕКСТЕЈЏ УБЕДЛИВО ПРОТИВ КЕМПА

15.05.2012

Во третото коло на “Млекара Здравје Радово“ мини лига екипата на “Бекстејџ“ извојува убедлива победа против ривалите од “Кемпа“. Во првото полувреме “Бекстејџ“ оствари...

читај повеќе >