Топ Вести

Мини Лига

ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГА НА МЕТАЛУРГ. ТАБЕЛИ ПО 7. КОЛО ЗА ГЕНЕРАЦИИ 2002/3

28.05.2014

Зад нас е седмото и последно коло во Евроинс мини-лигата на Металург. Еве ги конечните табелите за генерациите 2002/3: Генерација 2002/3 – машки – група...

читај повеќе >

ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГА НА МЕТАЛУРГ: РЕЗУЛТАТИ ОД 7. КОЛО

28.05.2014

В недела, 25 мај, се одигра комплетното 7. коло во Евроинс мини-лигата на Металург. Комплетни резултати: 09.00  Метрополис – Факом  3:14 (1:6) 09.40  Хотел Бетон – МК Давид  11:6...

читај повеќе >

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ ВО МИНИ-РАКОМЕТ ЗА САБОТА И НЕДЕЛА

27.05.2014

Овој викенд почнуваат натпреварите во мини-ракомет, натпреварување во кое ќе учествуваат нашите најмлади ракометари и ракометарки, генерација 2004 и помали. Еве го...

читај повеќе >

ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГА НА МЕТАЛУРГ. ТАБЕЛИ ПО 6. КОЛО ЗА ГЕНЕРАЦИИ 2002/3

24.05.2014

Зад нас се шест кола во Евроинс мини-лигата на Металург. Еве ги табелите за генерациите 2002/3, кои го продолжуваат натпреварувањето. Генерација 2002/3 – машки – група...

читај повеќе >

ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГА НА МЕТАЛУРГ: РЕЗУЛТАТИ ОД 6. КОЛО

24.05.2014

Денеска е одиграно комплетното 6 коло во Евроинс мини-лигата на Металург за генерација 2002/3. Резултати: ПГО – Метрополис 7:7 (3:3) Сити радио – Хотел Бетон 7:7...

читај повеќе >

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ ВО МИНИ-ЛИГАТА НА МЕТАЛУРГ ЗА САБОТА, 24 МАЈ

21.05.2014

Поради оправдани причини дојде до промена на саботните термини во мини-лигата на Металург. В сабота, 24 мај, ќе се одигра комплетното 6. коло: 13.40  ПГО – Метрополис 14.20  Сити...

читај повеќе >

СИТЕ ГАЛЕРИИ ОД 5. КОЛО ВО ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГАТА НА ЕДНО МЕСТО

15.05.2014

Зад нас е петтото коло во Евроинс мини-лигата на Металург.  Предлагаме да ги погледнете сите фотогалерии од ова коло. Телесмарт – ПГО 16:5...

читај повеќе >

ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГА НА МЕТАЛУРГ. ТАБЕЛИ ПО 5. КОЛО ЗА ГЕНЕРАЦИИ 2002/3

14.05.2014

Зад нас се пет кола во Евроинс мини-лигата на Металург. Еве ги табелите за генерациите 2002/3, кои го продолжуваат натпреварувањето. Генерација 2002/3 – машки – група...

читај повеќе >

РК МЕТАЛУРГ И ЖРК МЕТАЛУРГ СЕ ПОБЕДНИЦИ ВО ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГАТА НА МЕТАЛУРГ, ВО ГЕНЕРАЦИИ 2000/1

13.05.2014

Заврши натпреварувањето за генерациите 2000/1, во машка и во женска конкуренција. Оваа година победници се екипите на РК Металург, кај машките, и ЖРК Металург, кај женските....

читај повеќе >

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ ВО ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГАТА НА МЕТАЛУРГ

13.05.2014

Овој викенд нема да се играат натпревари од мини-лигата на Металург. Последните две кола ќе се играат в сабота, 24 мај, и в недела, на 25 мај. Викендот, по 25 мај ќе почнат...

читај повеќе >