Топ Вести

Мини Лига

РЕЗУЛТАТИ ОД 5. КОЛО НА ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГАТА НА МЕТАЛУРГ

13.05.2014

Овој викенд се одигра петтото коло на Евроинс мини-лигата на Металург, која се игра во салата “Автокоманда“. Рeзултати: Петок, 09 мај:   Металург Скопје – Евроинс 12:6...

читај повеќе >

СИТЕ ФОТОГАЛЕРИИ ОД 4. КОЛО НА ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГАТА НА МЕТАЛУРГ

07.05.2014

Ви предлагаме да ги погледнете фотогалериите од 4. коло на Евроинс мини-лигата на Металург. 01. Макстил – Репро 1 линк 02. Ре Медика – Виталија линк 03. МК Давид –...

читај повеќе >

РАСПОРЕД НА ПЕТТОТО КОЛО НА ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГАТА НА МЕТАЛУРГ

06.05.2014

Овој викенд ќе се одигра петтото коло на Евроинс мини-лигата на Металург, која се игра во салата “Автокоманда“. Распоред: Петок, 09 мај:   Металург Скопје -...

читај повеќе >

СИТЕ ТАБЕЛИ ПО ЧЕТВРТОТО КОЛО НА ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГАТА НА МЕТАЛУРГ

06.05.2014

Еве ги сите табели по четвртото коло на Евроинс мини-лигата на Ракометната академија на Металург: Генерација 2000/1 –...

читај повеќе >

РЕЗУЛТАТИ ОД 4.КОЛО НА ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГАТА НА МЕТАЛУРГ

04.05.2014

В сабота (3 мај) и в недела (4 мај) е одиграно четврото коло на Евроинс мини-лигата на Металург, која се игра во салата “Автокоманда“. Резултати: Сабота, 03 мај: 09.00...

читај повеќе >

ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГА 3. КОЛО: СИТЕ СТАТИИ НА ЕДНО МЕСТО

04.05.2014

Зад нас е третото коло во Евроинс мини-лигата на Ракометната академија на Металург. На едно место ги собравме сите статии, па, повелете: Бетон – ПГО 3:6...

читај повеќе >

ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГА 3. КОЛО: ЕКИПАТА НА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ЦЕЛОСНО ГО НАДИГРА ТИМОТ НА МОДА ДИ БАЊО.

04.05.2014

Немаа проблем девојките на Металург Скопје против екипата на Мода ди Бањо. Остварија висока победа, со резултат 14:2 (7:0). Проблемите беа решени уште во првата половина на...

читај повеќе >

ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГА 3. КОЛО: ЕКИПАТА НА ЈАКО ГО НАДИГРА ТИМОТ НА ЕВРОИНС

04.05.2014

Одлично одиграа ракометарките на екипата на Јако против составот на Евроинс. Победија со резултат 18:5 (9:1) и дојдоа до првата победа во лигата. Високите осум гола разлика од...

читај повеќе >

ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГА 3. КОЛО: РЕНО ПОДОБАР ОД МЕТАЛУРГ ФАН ШОП

04.05.2014

Екипата на Рено дојде до првите бодови, победувајки го тимот на Металург фан шоп, со резултат 13:10 (7:5). Победата е тесна и до нејзе ракометарите на Рено дојдоа по голема...

читај повеќе >

ЕВРОИНС МИНИ-ЛИГА 3. КОЛО: СИТИ РАДИО СО ПОЛН ПЛЕН ПРОТИВ ЕКИПАТА НА МЕТАЛУРГ ЈУНИОР

04.05.2014

Екипата на Сити радио ги освои бодовите во мечот против екипата на Металург Јуниор, која е совладана со високи 14:6 (7:2). Со добра игра во првото полувреме, момците на Сити радио...

читај повеќе >