Топ Вести

Ракометни Школи

РАКОМЕТНАТА ШКОЛА НА МЕТАЛУРГ ВО КУМАНОВО ВРШИ УПИС НА НОВИ ЧЛЕНОВИ

08.09.2014

Ракометната школа на Металург во Куманово врши упис на нови членови. Информации можете да добиете на телефон...

читај повеќе >

НАШАТА ШКОЛА ВО КАВАДАРЦИ ПОДОБРА ОД РК ФИЛИП

21.05.2014

Ракометната академија Металург Тиквеш одигра двомеч со екипата на РК Филип и оствари две победи: Во генерација 2000/1:  Металург Тиквеш - РК Филип  16:14 Во генерација 2004: ...

читај повеќе >

ФОТО: ВО КАВАДАРЦИ СЕ ОДРЖА ПРВИОТ МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР ВО ОРГАНИЗАЦИЈА НА РАКОМЕТНАТА АКАДЕМИЈА МЕТАЛУРГ – ТИКВЕШ

05.05.2014

Во организација на ракометната академија Металург - Тиквеш, вчера во спортската сала „Јасмин“ во Кавадарци, се одржа првиот меѓународен турнир во ракомет за ракометари...

читај повеќе >

НАПРЕДУВА НАШАТА ШКОЛА ВО ОХРИД

24.04.2014

Над 100 деца во охридскиот огранок на академијата Металург Ракометната школа во Охрид е една од 26-те на ракометната академија Металург ширум Македонија. Охридскиот органок...

читај повеќе >

ВИ ЈА ПРЕТСТАВУВАМЕ НАШАТА ШКОЛА ВО КАВАДАРЦИ

16.04.2014

Деновиве нашата академија стана покровител на школа во Кавадарци, која ја помагаме со топки, реквизити за работа, маички за тренинг, а нивните талентирани деца ќе имаат...

читај повеќе >

ВИ ЈА ПРЕТСТАВУВАМЕ НАШАТА ШКОЛА ВО РАДОВИШ

16.04.2014

Деновиве нашата академија стана покровител на школа во Радовиш, која ја помагаме со топки, реквизити за работа, маички за тренинг, а нивните талентирани деца ќе имаат...

читај повеќе >

ДЕСЕТ ГОДИНИ НА РАКОМЕТНИТЕ ШКОЛИ НА МЕТАЛУРГ. ГОЦЕ ГЕОРГИЕВСКИ: ГОРД СУМ И СРЕЌЕН ШТО БЕВ ДЕЛ ОД НАЈКОРИСНИОТ РАКОМЕТЕН ПРОЕКТ

14.04.2014

Кога би правел споредба со времето кога почнав да тренирам и сега, можам слободно да кажам дека има огромна разлика во позитивна насока, вели еден од првите изданоци на...

читај повеќе >

СЕ ПОДОБРИ РЕЗУЛТАТИ НА ЈУНИОР ОД СТРУГА, ДЕЛ НА АКАДЕМИЈАТА НА МЕТАЛУРГ. ФОТО

22.02.2014

Ракометниот клуб Јуниор од Струга веќе шест години е дел од Академијата на Металург. Во клубот тренираат околу 80 деца, поделени во три генерациски групи, сите под...

читај повеќе >

ЗАВРШИ ВТОРИОТ ДЕЛ ОД “НОВОГОДИШНИОТ ТУРНИР“ НА МЕТАЛУРГ

30.12.2013

Вчера заврши вториот дел на “Новогодишниот турнир на Ракометната Академија на Металург“, во кој се натпреваруваа деца од генерација 2004/5. Резултати од вчерашниот...

читај повеќе >