Топ Вести

Вести

Комплетни резултати од 2. коло на Лигата на шампионите. Табели

25.09.2017

Со вчерашните шест средби, комплетирано е второто коло на Лигата на шампионите. Резултати: Група “А“: Вардар – Нант  27:23 (14:10) Барселона – Кристијанштад  31:29 (15:12) ППД...

читај повеќе >

Најубави голови и најдобри одбрани во изборот од второто коло на Лигата на шампионите

25.09.2017

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. Овој пат ЕХФ...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на второто коло на Лигата на шампионите

25.09.2017

ЕХФ го објави идеалниот тим на второто коло на Лигата на шампионите, а во него нема ракометари на Металург. Идеален тим на колото: Лево крило   Валеро...

читај повеќе >

По две одиграни кола, Халил Јагањац е четврти стрелец во Лигата на шампионите

24.09.2017

Халил Јагањац полека се етаблира во најдобар стрелец на Металург. По две комплетирани кола во Лигата на шампионите, Јагањац е моментално четврти стрелец во Лигата на...

читај повеќе >

(Видео) Вања Илиќ го имаше најатрактивниот потег на средбата со Бешикташ

24.09.2017

Металург го загуби натпреварот со Бешикташ, во рамките на второто коло на Лигата на шампионите, но најатрактивниот потег на средбата го имаше Вања Илиќ, кој постигна ефектен...

читај повеќе >

Лино Червар: Изгоревме во желбата за победа

24.09.2017

Не беше задоволен Лино Червар од играта и од исходот од средбата со Бешикташ. Своето незадоволство тој го искажа на прес-конференцијата по средбата. Лино Червар: “Најпрво...

читај повеќе >

Металург ги загуби бодовите против Бешикташ

24.09.2017

Металург ја загуби средбата од второто коло во Лигата на шампионите. Денеска подобри од нас беа ракометарите на Бешикташ, кои извојуваа победа со резултат 27:31 (14:14). Металург...

читај повеќе >

Познати се составите на Металург и на Бешикташ за денешната средба

24.09.2017

За неколку часа, почнува во 17 часот, во ВИП арената “Борис Трајковски“ ќе се одигра средбата од второто коло на Лигата на шампионите, меѓу екипите на Металург и на...

читај повеќе >

Комплетни денешни резултати од средбите во Лигата на шампионите

23.09.2017

Денеска се одиграни седум средби од второто коло во Лигата на шампионите. Во нашата група “Д“, екипата на Монпелје го совлада тимот на Чеховски Медведи. Вардар извојува...

читај повеќе >

Висок пораз на Металург 2

23.09.2017

Металург 2 ја загуби средбата од второто коло на ВИП Суперлигата, откако на гостувањето во Битола е поразен од екипата на Пелистер, со високи 37:21 (18:13). Долго време гледавме...

читај повеќе >