Топ Вести

Кадети

Кадетите на Металург го “решија“ и РК Бутел

03.12.2017

Во рамките на 6. коло на кадетската лига, група 3, во Автокоманда гостуваше екипата на РК Бутел. По интересни 60 минути игра, нашите кадети стигнаа и до петтата победа, извојувана...

читај повеќе >

Кадетите на Металург го надиграа тимот на Војнисон Вардар

27.11.2017

Во рамките на 5. коло на кадетската лига, група 3, кадетите на Металург во Кичево го декласираа тимот на Војнисон Вардар, кого го совладаа со убедливи 38:16 (22:10). Тоа беше...

читај повеќе >

Прв пораз на кадетите на Металург

20.11.2017

Во дерби натпреварот на групата 3 од кадетското првенство на Македонија, одигран во рамките на 4. коло, во Автокоманда Металург минимално загуби од екипата на Вардар, со...

читај повеќе >

Нов убедлив триумф на кадетите на Металург

11.11.2017

Трето коло во кадетската лига на Македонија, група 3, и нов убедлив триумф на кадетите на Металург. Нашите млади ракометари во Автокоманда го декласираа тимот на Гостивар,...

читај повеќе >

Кадетите на Металург го освоија 5. место на турнирот во Сараево

10.09.2017

Во Сараево, главниот град на БиХ, заврши 2. Меѓународен кадетски турнир “Повеќе од игра“, на кој учествуваше и кадетскиот тим на Металург, предводен од директорот на...

читај повеќе >

Во Сараево почна 2-от Меѓународен кадетски турнир “Повеќе од игра“

08.09.2017

Во Сараево, главниот град на БиХ, денеска почна 2. Меѓународен кадетски турнир “Повеќе од игра“, на кој учествува и кадетскиот тим на Металург, предводен од директорот на...

читај повеќе >

Кадетите на Металург се старо-нови шампиони на Македонија

09.04.2017

Во Автокоманда вечерва заврши фајналфорот во машка кадетска конкуренција, а новиот шампион на Македонија е екипата на Металург, која на овој начин го одбрани пехарот освоен...

читај повеќе >

Металург е кадетски шампион на Македонија

24.04.2016

Натпревар за паметење одиграа кадетите на Металург и на Вардар во финалето на фајналфорот во кадетска конкуренција. Навистина беше неверојатно да се гледа овој натпревар,...

читај повеќе >

Кадетите на Металург финалисти на кадетскиот фајналфор

24.04.2016

Во Автокоманда денеска се решава новиот шампион на Македонија во кадетска конкуренција. На фајналфот-турнирот пласман обезбедија Металург, Вардар Јуниор, Јуниор Струга и...

читај повеќе >