Топ Вести

Кадети

Кадетите на Металург го освоија 5. место на турнирот во Сараево

10.09.2017

Во Сараево, главниот град на БиХ, заврши 2. Меѓународен кадетски турнир “Повеќе од игра“, на кој учествуваше и кадетскиот тим на Металург, предводен од директорот на...

читај повеќе >

Во Сараево почна 2-от Меѓународен кадетски турнир “Повеќе од игра“

08.09.2017

Во Сараево, главниот град на БиХ, денеска почна 2. Меѓународен кадетски турнир “Повеќе од игра“, на кој учествува и кадетскиот тим на Металург, предводен од директорот на...

читај повеќе >

Кадетите на Металург се старо-нови шампиони на Македонија

09.04.2017

Во Автокоманда вечерва заврши фајналфорот во машка кадетска конкуренција, а новиот шампион на Македонија е екипата на Металург, која на овој начин го одбрани пехарот освоен...

читај повеќе >

Металург е кадетски шампион на Македонија

24.04.2016

Натпревар за паметење одиграа кадетите на Металург и на Вардар во финалето на фајналфорот во кадетска конкуренција. Навистина беше неверојатно да се гледа овој натпревар,...

читај повеќе >

Кадетите на Металург финалисти на кадетскиот фајналфор

24.04.2016

Во Автокоманда денеска се решава новиот шампион на Македонија во кадетска конкуренција. На фајналфот-турнирот пласман обезбедија Металург, Вардар Јуниор, Јуниор Струга и...

читај повеќе >

Кадетите на Металург убедливи против Радовиш

19.04.2016

Во 14. коло од кадетската лига на Македонија, во Автокоманда гостуваа кадетите на Радовиш, кои на крајот убедливо се поразени од Металург, со резултат 20:31 (8:17). Неизвесноста на...

читај повеќе >

Кадетите на Металург подобри од Вардар Јуниор

30.03.2016

Дербито во кадетската лига, меѓу екипите на Вардар Јуниор и на Металург, заслужено им припадна на нашите ракометари, кои победата ја оствариле на теренот на...

читај повеќе >

Кадетите на Металург запишаа нова победа

22.03.2016

Нашите кадети извојуваа нова победа, овој пат против тимот на Вардар Неготино, кого го поразивме со резултат 34:23 (19:10). Средбата со гостите од Неготино беше решена веќе во...

читај повеќе >

Кадетите на Металург го декласираа Илинден Вардар

14.03.2016

Кадетите на Металург одиграа одличен гостински натпревар против врсниците од Илинден Вардар, кои ги декласираа, со резултат 36:17 (15:8). Средбата само на почетокот беше...

читај повеќе >