Топ Вести

Кадети

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПРЕСИЛНИ ЗА ВРСНИЦИТЕ ОД РИНИЈА

17.11.2013

Кадетите на Металург извојуваа убедлива победа во натпреварот со врсниците од екипата на Ринија. Резултатот од средбата е 27:9 (15:4). Во текот на целата средба нашите кадети го...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ДВОЈНО ПОДОБРИ ОД ВРСНИЦИТЕ ОД МЕТРОПОЛИС

27.10.2013

Нашите кадети извојуваа лесна победа против составот на Метрополис од Скопје. Отпорот на гостинскиот тим траеше десетина минути во кои имаа и едно водство, при резултат 1:2....

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ СТАРТУВАА СО ПОРАЗ

15.10.2013

Во првото коло на машката кадетска лига нашите кадети загубија од екипата на Тинекс, со резултат 13:17 (7:9). Гостинскиот тим од самиот почеток ја презеде иницијативата, што...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ВО СВЕТИ НИКОЛЕ ГО СОВЛАДАА ТИМОТ НА ЛАЗАРОВИ

29.04.2013

Нашите кадети се вратија со победа од Свети Николе. Совладана е екипата на Лазарови, со резултат 23-27 (9-11). Истиот противник во “Автокоманда“ загуби со 31:19 (14:5). Почетокот на...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ЗАГУБИЈА ОД ВАРДАР ПРО

15.04.2013

Нашите кадети вчера загубија од екипата на Вардар ПРО, со резултат 23:18 (9:7). Во првото полувреме видовме сосема рамноправна борба на две екипи, со дури шест израмнувања на...

читај повеќе >

KAДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ЗАГУБИЈА ОД ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

13.04.2013

Кадетите на Металург го загубија првенствениот натпревар против Ѓорче Петров, со резултат 14:17 (5:7). Гостите поведоа од самиот почеток, а нашите кадети само еднаш дојдоа до...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДАА ТИМОТ НА ТИНЕКС ПРОЛЕТ

23.03.2013

Натпревар за паметење одиграа нашите кадети во салата “Македонско сонце“. Ги совладаа кадетите на Тинекс Пролет во убиственото второ полувреме, во кое противникот постигна...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГИ СОВЛАДАА ЛАЗАРОВИ

03.12.2012

Во “Автокоманда“ се одигра натпревар од машката кадетска лига меѓу Металург и Лазарови од Свети Николе. Победи Металург со високи 31:19, полувреме 14:5. Технички поквалитетни и...

читај повеќе >

ВО БОРБЕН НАТПРЕВАР КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ЗАГУБИЈА ОД ВАРДАР

10.11.2012

Во “Автокоманда“ денеска се одигра натпревар од машката кадетска лига меѓу екипите на Металург и Вардар ПРО. Победата му припадна на гостинскиот тим, со резултат 17:18...

читај повеќе >

“БРОДОЛОМ“ НА СЕГА ВЕЌЕ БИВШИОТ КАДЕТСКИ ШАМПИОН ВО “АВТОКОМАНДА“

03.06.2012

Во финалната средба на кадетското првенство на Македонија се сретнаа актуелниот шампион, екипата на штипски Текстилец, и кадетскиот тим на Металург. Средбата се очекуваше со...

читај повеќе >