Металург 2

Металург 2 ги освои сите три бода во Богданци

14.10.2018

Во петтото коло на Првата македонска ракометна лига, група 1, екипата на Металург 2 гостуваше во Богданци, каде го совлада тимот на Младост, со резултат 23:31 (13:15). Овој натпревар...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – ГРК Тиквеш

07.10.2018

Во Автокоманда се одигра натпревар од четвртото коло на Првата лига, група 1, меѓу екипите на Металург 2 и на ГРК Тиквеш. Средбата се одигра во тензична атмосфера, со голем број...

читај повеќе >

Во тензична атмосфера, Металург 2 и Тиквеш ги поделија бодовите

07.10.2018

Во четвртото коло од Првата ракометна лига, група 1, во Автокоманда се сретнаа екипите на Металург 2 и на ГРК Тиквеш. Видовме тензичен натпревар во кој беа досудени дури 36...

читај повеќе >

Комплетирано е 3. коло на Првата лига. Табели

03.10.2018

Комплетирано е третото коло на Првата ракометна лига, во групите 1 и 2. Металург 2 во ова коло ја совлада екипата на ЦЕМС и ја држи челната позиција на табелата, заедно со...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата ЦЕМС – Металург 2

28.09.2018

Ракометарите на Металург 2 дојдоа до втората победа во тековното првенство во Првата ракометна лига, група 1. Во третото коло совладана е екипата на ЦЕМС, со резултат 27:35 (11:15)....

читај повеќе >

Металург 2 со цел плен против екипата на ЦЕМС

28.09.2018

Во третото коло на Прва ракометна лига, група 1, Металург 2 го совлада тимот на ЦЕМС и дојде до нови три бода, со кои се зацврсти на челото на првенствената табела. Средбата се...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Работнички

22.09.2018

Металург 2 денеска испушти убава прилика да ја продолжи својата победничка серија и да совлада еден од најголемите фаворити за првото место во групата - тимот на Работнички....

читај повеќе >

Металург 2 испушти победа против Работнички

22.09.2018

Средбата од второто коло на Првата македонска ракометна лига, група 1, меѓу екипите на Металург 2 и на Работнички заврши со поделба на бодовите, 26:26 (14:12), но ракометарите на...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Весна Акумулатори

16.09.2018

Екипата на Металург 2 денеска го одигра својот прв натпревар во Првата лига, група 1. Во Автокоманда убедливо е совладана екипата на Весна...

читај повеќе >

Металург 2 ја почна сезоната со убедлива победа над Весна Акумулатори

16.09.2018

Екипата на Металург 2, која сезонава се натпреварува во Првата лига, денеска го одигра својот прв натпревар во оваа конкуренција. Во Автокоманда совладана е екипата на Весна...

читај повеќе >