Топ Вести

Металург 2

Во Автокоманда, Вардар Јуниор го совлада арогантниот Металург 2

01.10.2017

Ракометарите на Вардар Јуниор дојдоа до своите први три бода, откако денеска го совладаа тимот на Металург 2 во чии редови настапија дури седум ракометари со искуство од...

читај повеќе >

Висок пораз на Металург 2

23.09.2017

Металург 2 ја загуби средбата од второто коло на ВИП Суперлигата, откако на гостувањето во Битола е поразен од екипата на Пелистер, со високи 37:21 (18:13). Долго време гледавме...

читај повеќе >

Комплетни резултати од првото коло на ВИП Суперлигата

17.09.2017

Вчера е одиграно комплетното прво коло на машката ВИП Суперлига. Одиграни се четири средби, а слободен беше тимот на Еурофарм Работник, по откажувањето на екипата на Младост,...

читај повеќе >

Одличен старт на Металург 2, кој го совлада тимот на Прилеп.

16.09.2017

Со средбата Металург 2 - Прилеп, денеска официјално почна новата сезона во ракометното првенство на Македонија. Металург 2, кој оваа сезона е драстично подмладен и всушност е...

читај повеќе >

Новата сезона во првенството на Македонија почнува на 16 септември

17.06.2017

На вчерашната годишна конференција на клубовите решено е натпреварувачката сезона во првенството на Македонија да почне во средината на септември, па првото коло ќе се...

читај повеќе >

Металург и Вардар го ставија другарството пред ривалството

06.06.2017

Ракометарите на Металург 2 и на Вардар 2 го ставија настрана клупското ривалство за да изразат поддршка за нивниот колега Кристијан Лазов, кој моментно се опоравува по...

читај повеќе >

Металург 2 обезбеди опстанок во македонската Суперлига

06.06.2017

Во Автокоманда вечерва се одигра бараж-натпреварот за опстанок во македонската ракометна Суперлига. Претпоследниот во плејаут-фазата тимот на Металург 2, се сретна со...

читај повеќе >

Утре во Автокоманда се игра бараж-натпреварот за опстанок во македонската Суперлига

05.06.2017

Утре во Автокоманда се игра бараж-натпреварот за опстанок во македонската Суперлига. Металург 2, кој плејаут-фазата ја заврши на претпоследното место, за опстанокот во...

читај повеќе >

Металург 2 сезоната ја заврши со пораз од Прилеп

01.06.2017

Во Автокоманда се одигра последниот натпревар во тековната сезона во кој Металург 2 е поразен од Прилеп со резултат 36:39 (17:17). Видовме средба без натпреварувачко значење за...

читај повеќе >

Во Автокоманда, Металург 2 го сруши лидерот Радовиш

24.05.2017

Во Автокоманда вечерва гостуваше лидерот на плејаут-групата, екипата на Радовиш, која дојде како фаворит на оваа средба, но замина поразен и детронизиран. Неочекувано лесно...

читај повеќе >