Топ Вести

Младинци

Свечено доделување на наградите во машкото младинско првенство на Македонија

07.05.2017

По завршувањето на финалната средба во машката младинска лига на Македонија, поделени се медалите и личните признанија. За најдобар стрелец во сезона 2016/17 избран е...

читај повеќе >

Металург 2 е старо-нов младински шампион на Македонија

07.05.2017

Младинците на Металург 2 се старо-нови младински шампиони на Македонија, откако во денешното финале го надиграа тимот на Работнички, кого го совладаа со огромни 33:16...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 се шампиони на Македонија

15.05.2016

Младинците на Металург, предводени од тренерот Оливер Димитриоски, се нови шампиони на Македонија. Со само еден пораз во целата сезона (Преспа), нашите младинци фуриозно...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 се вратија со победа од Битола

26.04.2016

Младинците на Металург 2 дојдоа до нова победа во младинската лига на Македонија, откако во Битола го совладаа Пелистер, со резултат 35:28 (15:14). Тоа беше интересна средба чиј...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 го декласираа Охрид

19.04.2016

Во 13. коло од младинската лига ракометарите на Металург 2 го декласираа тимот на Охрид, победувајќи го со резултат 33:16 (14:5). Интересно, но токму гостите поведоа со 0:2 на самиот...

читај повеќе >

Младинците на Металург го совладаа и Борец

04.04.2016

Младинците на Металург стигнаа до нова победа во првенството на Македонија, откако во Автокоманда беа убедливи против екипата на велешки Борец, кого го совладаа со високи 32:20...

читај повеќе >

Младинците на Металург ја совладаа екипата на Зомимак

30.03.2016

Во 8. коло на младинската лига, група 2, нашите младинци ја совладаа екипата на Зомимак, со резултат 26:24 (12:7). Иако на крајот резултатот е тесен, нашите младинци во текот на сите 60...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 го надиграа Работнички

26.03.2016

Младинците на Металург 2 го надиграа својот противник во средба од 11. коло на младинската лига. Ракометарите на Работнички се поразени со резултат 34:20 (16:9). Само во воведните...

читај повеќе >

Младинците на Металург се вратија со победа од Радовиш

22.03.2016

Во седмото коло на младинската лига, група 2, нашите младинци извојуваа победа на гостувањето кај Радовиш, со резултат 28:22 (16:12). Нашите млади ракометари беа подобри во текот на...

читај повеќе >