Топ Вести

Младинци

Младинците на Металург и на Пролет ги поделија бодовите

14.03.2016

Можат да жалат младинците на Металург за денешната средба против екипата на пролет. Во текот на целиот натпревар имаа конкретна предност од еден до три гола, а на крајот мраа...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 го “изрешетаа“ Прилеп

06.03.2016

Младинците на Металург 2 ги надиграа своите врсници од Прилеп, во натпревар во кој гостите поведоа со 0:1, а потоа “влегоа во машината“ на нашиот тим и до крајот на средбата беа...

читај повеќе >

Календар за вториот дел на младинска машка лига, група 2, во сезона 2015/2016

09.02.2016

Одреден е календарот на натпреварите од вториот дел на младинската машка ракометна лига, група 2, за сезона 2015/16. Календар: VI коло - 12/13.03.2016 год. ГРК Борец – Вардар...

читај повеќе >

Календар за вториот дел на младинска машка лига, група 1, во сезона 2015/2016

09.02.2016

Одреден е календарот на натпреварите од вториот дел на младинската машка ракометна лига, група 1, за сезона 2015/16. Календар: VIII коло - 05/06.03.2016 год. Работнички – Охрид...

читај повеќе >

Во дерби средба, младинците на Металург 2 подобри од Пелистер

25.11.2015

Во последниот натпревар од есенскиот дел, младинците на Металург 2 ја совладаа екипата на битолски Пелистер, со резултат 25:22 (12:8). Гледавме интересен натпревар, меѓу две...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ 2 СЛАВЕА ВО ОХРИД

15.11.2015

Младинците на Металург 2 продолжуваат со својата победничка серија и ја забележаа својата петта победа во пет одиграни средби. Последна што ја почувствува силата на нашите...

читај повеќе >

ВО ОДЛИЧНА ИГРА, ПОРАЗ НА НАШИТЕ МЛАДИНЦИ

14.11.2015

Денеска во Автокоманда се одигра дерби натпреварот на 5. коло на младинската лига, група 2, меѓу екипите на Металург и на Вардар Јуниор. Видовме жестока пресметка на две...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА ВАРДАР ТОРПЕДИРАНИ ВО АВТОКОМАНДА

09.11.2015

Младинците на Металург 2 им одржаа вистинска ракометна лекција на ракометарите на Вардар, кои заминаа од Автокоманда со товар од 54 гола. Металург одигра фантастичен...

читај повеќе >

ПОБЕДА НА МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ВО ВЕЛЕС

02.11.2015

Младинците на Металург извојуваа значајна победа на гостувањето во Велес, кај екипата на Борец. Славевме минимално, со 30:29 (15:16), но победата е целосно заслужена. Во текот на...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ 2 СО ПОЛН ПЛЕН ОД ГОСТУВАЊЕТО КАЈ РАБОТНИЧКИ

01.11.2015

Во првенствен натпревар од младинската лига на Македонија, младинците на Металург 2 гостуваа кај екипата на Работнички. Нашите младинци беа подобриот и поквалитетен...

читај повеќе >