Топ Вести

Младинци

Младинците на Металург 2 повторно се шампиони на Македонија

10.05.2018

Младинците на Металург 2 му ја донесоа на семејството Металург третата шампионска титула во тековната сезона. Во крајно драматичен натпревар нашите ракометари го совладаа...

читај повеќе >

Младинската полуфинална драма му припадна на Металург 2

10.05.2018

Автокоманда денеска е домаќин на фајналфор-турнирот во машка младинска конкуренција. За нас најинтересно беше второто полуфинале во кое, по голема драма, победи РК Металург...

читај повеќе >

Фајналфорот во машка младинска конкуренција ќе се игра во Автокоманда

08.05.2018

В четврток ќе се одигра фајналфор-турнирот во машка младинска конкуренција. Организатор на младинската завршница е екипата на Металург 2 и сите натпревари ќе се играат во...

читај повеќе >

Младинците на Металург го совладаа Прилеп

21.04.2018

Во претпоследното, 13-то, коло од младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург 1 дојдоа до својата четврта победа. Совладана е екипата на Прилеп, со...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 ги освоија бодовите од гостувањето кај Ринија

20.04.2018

Во последното, десето, коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 се вратија со победа од тешкото гостување кај екипата на РК Ринија....

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 го “прегазија“ Радовиш

17.04.2018

Во претпоследното, деветто, коло од младинската лига, група 2, младинците на Металург 2 вечерва катастрофално го поразија тимот на Радовиш. Нашите младинци победија со...

читај повеќе >

Храбрите младинци на Металург сепак поразени од Вардар

24.03.2018

Во 11 коло на младинската лига на Македонија, група 1, во Автокоманда гостувааа младинците на Вардар, кои во досегашниот тек на првенството немаат загубено средба. Против нив...

читај повеќе >

Во борбен натпревар, младинците на Металург тесно се поразени во Битола

19.03.2018

Во 10. коло на младинската лига, група 1, младинците на Металург се поразени на гостувањето во Битола. Подобри од нас беа ракометарите на Пелистер, кои не совладаа со тесни 33:30...

читај повеќе >

Катастрофа на младинците на Вардар Јуниор во Автокоманда

15.03.2018

Во Автокоманда се одигра средба од седмото коло на машката младинска лига на Македонија, група 2, во кој младинците на Металург 2 му нанесоа катастрофален пораз на тимот на...

читај повеќе >

Младинците на Металург го надиграа тимот на Еурофарм Работник

09.03.2018

Во средба од 9. коло на младинската ракометна лига на Македонија, група 1, младинците на Металург остварија висока победа против соодветниот тим на Еурофарм Работник, кого го...

читај повеќе >