Топ Вести

Младинци

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ СО ПОЛН ПЛЕН ОД ВЕЛЕС

10.03.2014

Младинците на Металург извојуваа важна победа во Велес. Совладана е екипата на ГРК Борец, со резултат 25:24 (10:12). Во Велес видовме две различни полувремиња. Ако во првиот дел од...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПОДОБРИ ОД СКОПСКИ ШАМПИОН

03.03.2014

Младинците на Металург ја совладаа екипата на Шампион од Скопје, со резултат 22:20 (11:8). Освен на почеток, кога противникот поведе со 2:0, во останатиот дел од средбата нашите...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГИ СОВЛАДАА ВРСНИЦИТЕ ОД ОХРИД

09.11.2013

Лесна победа извојуваа нашите младинци во мечот против екипата на Охрид, која е совладана со резултат 24:13 (11:7). Од самиот почеток нашите ракометари дадоа на знаење дека...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПОДОБРИ ОД ВРСНИЦИТЕ ОД МЛАДОСТ ЈУНИОР ОД РЕСЕН

22.10.2013

Во “Автокоманда“ се одигра првенствен натпревар меѓу младинците на Металург и на Младост Јуниор од Ресен. Улогата на домаќин ја имаа ресенчаните, а средбата заврши со...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ВИСОКО ГИ ПОРАЗИЈА ВРСНИЦИТЕ ОД КАВАДАРЦИ

13.10.2013

Во првенствената средба од младинската лига во “Автокоманда“ гостуваа младинците на Кавадарци. Средбата заврши со убедлива победа на нашиот тим, кој постигна 25, а прими...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПОРАЗЕНИ ВО БИТОЛА

07.10.2013

Вчера се одигра редовното коло во машката младинска лига. Екипата на Металург гостуваше во Битола, од каде се врати поразена од домашниот Пелистер 08. Битолските младинци...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ МИНИМАЛНО ГО ПОБЕДИЈА ТИМОТ НА БОРЕЦ

01.10.2013

Младинците на Металург минимално, но сосема заслужено, го совладаа тимот на ГРК Борец, со резултат 19:18 (10:10). Нашите момчиња водеа во најголемиот дел од првото полувреме, а...

читај повеќе >

НАШИТЕ МЛАДИНЦИ ГИ ПОДЕЛИЈА БОДОВИТЕ СО ЕКИПАТА НА ШАМПИОН

23.09.2013

Средбата меѓу младинците на Металург и екипата на Шампион од Скопје, од првото коло на младинската лига, заврши без победник, што веројатно е и и најреалниот исход од...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ХРАБРО МУ СЕ СПРОТИСТАВИЈА НА ТИМОТ НА ТЕКСТИЛЕЦ

26.04.2013

Вечерва се одигра реванш средбата од плејофот во машката младинска лига. Младинците на Металург го пречекаа тимот на штипски Текстилец. Иако и двете екипи настапуваат во...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ СЕ ПОРАЗЕНИ НА ГОСТУВАЊЕТО ВО ШТИП

20.04.2013

Младинците на Металург ја загубија првата плејоф-средба против екипата на Текстилец од Штип, со резултат 18:25 (9:10). И покрај поразот, нашите младинци оставија добар впечаток....

читај повеќе >