Топ Вести

Останати Категории

Во Автокоманда, Металург 2 го сруши лидерот Радовиш

24.05.2017

Во Автокоманда вечерва гостуваше лидерот на плејаут-групата, екипата на Радовиш, која дојде како фаворит на оваа средба, но замина поразен и детронизиран. Неочекувано лесно...

читај повеќе >

Комплетна доминација: И пионерите на Металург станаа шампиони на Македонија

14.05.2017

Металург демонстрира комплетна доминација во младите категории и веќе се закити со пет шампионски титули во тековната сезона. По двете титули во кадетска (машки и женски) и...

читај повеќе >

Во финалето на фајналфорот во машка пионерска конкуренција ќе играат две екипи на Металург

14.05.2017

Во Охрид денеска се игра пионерскиот фајналфор во машка конкуренција. Меѓу четирите екипи на завршницата се и две екипи на Металург, РК Металург и Торо Спорт од Виница, тимот...

читај повеќе >

Добриот Металург 2 сепак поразен од Пролет

14.05.2017

Во натпревар од плејаут-фазата екипата на Металург 2 загуби на гостувањето кај екипата на Пролет, со резултат 34:28 915:16). Тоа беше натпревар во кој Металург 2 храбро се впушти во...

читај повеќе >

Свечено доделување на наградите во машкото младинско првенство на Македонија

07.05.2017

По завршувањето на финалната средба во машката младинска лига на Македонија, поделени се медалите и личните признанија. За најдобар стрелец во сезона 2016/17 избран е...

читај повеќе >

Металург 2 е старо-нов младински шампион на Македонија

07.05.2017

Младинците на Металург 2 се старо-нови младински шампиони на Македонија, откако во денешното финале го надиграа тимот на Работнички, кого го совладаа со огромни 33:16...

читај повеќе >

Вардар Јуниор повторно подобар од Металург 2

29.04.2017

Во рамките на 6. коло на плејаут-фазата во Автокоманда се сретнаа екипите на Металург 2 и на Вардар Јуниор. Ова беше и последна можност за нашите млади ракометари да фатат...

читај повеќе >

Добриот отпор на Металург 2 недоволен за бодови во Прилеп

27.04.2017

Во натпревар од плејаут-фазата, Металург 2 загуби на гостувањето кај Прилеп, со резултат 24:27 (11:13). Овој натпревар беше еден од тие во кои нашите млади ракометари бараа...

читај повеќе >

Прва победа на Металург 2 во плејаут-фазата

19.04.2017

Во првенствен натпревар, одигран вечерва во Автокоманда, Металург 2 го совлада тимот на Работнички и ја запиша својата прва победа во плејаут-фазата. Нашите млади ракометари...

читај повеќе >

Кадетите на Металург се старо-нови шампиони на Македонија

09.04.2017

Во Автокоманда вечерва заврши фајналфорот во машка кадетска конкуренција, а новиот шампион на Македонија е екипата на Металург, која на овој начин го одбрани пехарот освоен...

читај повеќе >