Топ Вести

Останати Категории

Младинците на Металург 2 го “средија“ тимот на Пролет

08.03.2018

Вчера во Автокоманда беше одиграно шестото коло на младинската ракометна лига на Македонија, група 2. Младите ракометари на Раде Стојановиќ лесно го надиграа тимот на Пролет,...

читај повеќе >

Одиграно е 16. коло на машката Суперлига. Резултати и табела

08.03.2018

Одиграно е 16. коло на ракометната машка Суперлига во кое екипата на Металург 2 беше слободна. . Резултати: Охрид - Борец  33:22 (16:9) Радовиш - Тинекс Пролет  27:26 (15:11) Еурофарм...

читај повеќе >

Радовиш ги однесе бодовите од Автокоманда

04.03.2018

По подолгата пауза, во Автокоманда се врати суперлигашкиот ракомет. Во натпревар од 15. коло, екипата на Металург 2 го пречека тимот на Радовиш. Металург 2, кој во продолжението...

читај повеќе >

Резултати од турнирот во Кочани, одигран во рамките на мини-лигата на Металург. Табели

25.02.2018

Денеска во Кочани се одигра вториот од трите предвидени турнири во мини-ракомет, како дел од мини-лигата на Академија Металург за регионот Исток. Одиграни се вкупно шест...

читај повеќе >

По два одиграни турнири, моментални табели за регионот Скопје

24.02.2018

По двата турнири, досега одиграни во регионот Скопје, можеме да ви ги претставиме и моменталните табели: . Машки...

читај повеќе >

Се одигра 2. коло од мини-лигата на Металург за регионот Скопје

24.02.2018

Денеска во Автокоманда се одигра 2. коло од мини-лигата на Металург за регионот Скопје. Одиграни се 25 натпревари на кои настапија 33 екипи од Скопје, Прилеп, Охрид и од Кичево, а...

читај повеќе >

Мини-лигата на Металург за регионот Исток продолжува со турнирот во Кочани

23.02.2018

В недела, 25 февруари, во Кочани ќе се одигра турнирот во мини-ракомет, втор од трите предвидени за регионот Исток. . Распоред на турнирот: 10.00 Астра Спорт 1 – Тиквеш   М. 2006 и...

читај повеќе >

В сабота се игра 2. коло од мини-лигата на Металург за регионот Скопје

22.02.2018

В сабота, 24 февруари, во Автокоманда ќе се одигра второто коло од мини-лигата на Металург за регионот Скопје. Во борбата за бодови ќе учествуваат 33 екипи од Скопје, Прилеп,...

читај повеќе >

Резултати од денешниот турнир во мини-лигата на Металург одржан во Берово. Табела

17.02.2018

Денеска во Берово се одржа вториот турнир од мини-лигата на Металург за група Исток. Се работи за генерации 2004/5 во машка и во женска конкуренција. Турнирот се одигра во...

читај повеќе >