Топ Вести

Останати Категории

Кадетите на Металург го освоија 5. место на турнирот во Сараево

10.09.2017

Во Сараево, главниот град на БиХ, заврши 2. Меѓународен кадетски турнир “Повеќе од игра“, на кој учествуваше и кадетскиот тим на Металург, предводен од директорот на...

читај повеќе >

Во Сараево почна 2-от Меѓународен кадетски турнир “Повеќе од игра“

08.09.2017

Во Сараево, главниот град на БиХ, денеска почна 2. Меѓународен кадетски турнир “Повеќе од игра“, на кој учествува и кадетскиот тим на Металург, предводен од директорот на...

читај повеќе >

Новата сезона во првенството на Македонија почнува на 16 септември

17.06.2017

На вчерашната годишна конференција на клубовите решено е натпреварувачката сезона во првенството на Македонија да почне во средината на септември, па првото коло ќе се...

читај повеќе >

Металург и Вардар го ставија другарството пред ривалството

06.06.2017

Ракометарите на Металург 2 и на Вардар 2 го ставија настрана клупското ривалство за да изразат поддршка за нивниот колега Кристијан Лазов, кој моментно се опоравува по...

читај повеќе >

Металург 2 обезбеди опстанок во македонската Суперлига

06.06.2017

Во Автокоманда вечерва се одигра бараж-натпреварот за опстанок во македонската ракометна Суперлига. Претпоследниот во плејаут-фазата тимот на Металург 2, се сретна со...

читај повеќе >

Утре во Автокоманда се игра бараж-натпреварот за опстанок во македонската Суперлига

05.06.2017

Утре во Автокоманда се игра бараж-натпреварот за опстанок во македонската Суперлига. Металург 2, кој плејаут-фазата ја заврши на претпоследното место, за опстанокот во...

читај повеќе >

Металург 2 сезоната ја заврши со пораз од Прилеп

01.06.2017

Во Автокоманда се одигра последниот натпревар во тековната сезона во кој Металург 2 е поразен од Прилеп со резултат 36:39 (17:17). Видовме средба без натпреварувачко значење за...

читај повеќе >

Во Автокоманда, Металург 2 го сруши лидерот Радовиш

24.05.2017

Во Автокоманда вечерва гостуваше лидерот на плејаут-групата, екипата на Радовиш, која дојде како фаворит на оваа средба, но замина поразен и детронизиран. Неочекувано лесно...

читај повеќе >

Комплетна доминација: И пионерите на Металург станаа шампиони на Македонија

14.05.2017

Металург демонстрира комплетна доминација во младите категории и веќе се закити со пет шампионски титули во тековната сезона. По двете титули во кадетска (машки и женски) и...

читај повеќе >

Во финалето на фајналфорот во машка пионерска конкуренција ќе играат две екипи на Металург

14.05.2017

Во Охрид денеска се игра пионерскиот фајналфор во машка конкуренција. Меѓу четирите екипи на завршницата се и две екипи на Металург, РК Металург и Торо Спорт од Виница, тимот...

читај повеќе >