Топ Вести

Останати Категории

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ СЕ ПОРАЗЕНИ НА ГОСТУВАЊЕТО ВО ШТИП

20.04.2013

Младинците на Металург ја загубија првата плејоф-средба против екипата на Текстилец од Штип, со резултат 18:25 (9:10). И покрај поразот, нашите младинци оставија добар впечаток....

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ПРОДОЛЖУВА СПОРЕД ЗАЦРТАНИОТ ПЛАН

17.04.2013

Вечерва се одигра одложениот натпревар од првото коло од плејаутот во ракометното првенство на Македонија. Металург ја совлада екипата на Битола со резултат 33:31 (17:12) и освои...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ЗАГУБИЈА ОД ВАРДАР ПРО

15.04.2013

Нашите кадети вчера загубија од екипата на Вардар ПРО, со резултат 23:18 (9:7). Во првото полувреме видовме сосема рамноправна борба на две екипи, со дури шест израмнувања на...

читај повеќе >

ТРИЛЕР-ПОБЕДА НА МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПРОТИВ ТИНЕКС ПРОЛЕТ

14.04.2013

Драматичен и неизвесен натпревар одиграа екипите на Металург и на Тинекс Пролет во младинската лига.  Игравме против постара и поискусна екипа, која денес настапи од...

читај повеќе >

ТЕКСТИЛЕЦ НЕМОЌЕН ПРОТИВ ЈУНИОР

13.04.2013

Во третото коло од плејаут-натпреварите во македонското првенство екипата на Металург Јуниор високо го порази штипски Текстилец, со резултат 33:23 (15:9). Видовме еден од...

читај повеќе >

KAДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ЗАГУБИЈА ОД ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

13.04.2013

Кадетите на Металург го загубија првенствениот натпревар против Ѓорче Петров, со резултат 14:17 (5:7). Гостите поведоа од самиот почеток, а нашите кадети само еднаш дојдоа до...

читај повеќе >

МЕТАЛУР ЈУНИОР СЕ ВРАЌА ОД РЕСЕН СО БОД

06.04.2013

Во второто коло од плејаутот на македонското првенство, екипата на Металург јуниор одигра нерешено со екипата на Преспа 2010. Резултатот од средбата во Ресен е 22:22 (11:11). Мора да...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ДОМИНАНТНИ НА МЕЧОТ ПРОТИВ ИЛИНДЕН

06.04.2013

На вечерашниот кадетски натпревар меѓу екипите на Металург и на Илинден видовме доминантна игра на нашите момчиња. Иако во просек помлади од своите противници, кадетите на...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГИ ПОБЕДИЈА СОПЕРНИЦИТЕ ОД КУМАНОВО

02.04.2013

Младинците на Металург ги совладаа своите соперници од Куманово, со резултат 18:17 (9:7). Во просек неколку години постарите ракометари на гостинската екипа само на моменти беа...

читај повеќе >

УСПЕШНО Е ОПЕРИРАН ГОРАН КРСТЕВСКИ

02.04.2013

Во текот на денешниот ден е извршен оперативен зафат врз еден од најталентираните македонски ракометари, член на Металург Јуниор, Горан Крстески (16 години,195 см, 85 кг)....

читај повеќе >