Топ Вести

Останати Категории

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ГИ ОСВОИ ПРВИТЕ ТРИ БОДА

22.09.2013

Вчера, во “Автокоманда“ се одигра натпревар од второто коло на машката суперлига, во кој Металург Јуниор го пречека новакот во лигата, екипата на Радовиш. Средбата помина...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР СЕ ВРАЌА СО БОД ОД ГОСТУВАЊЕТО ВО ШТИП

15.09.2013

Металург Јуниор се враќа со бод освоен на гостувањето во Штип, во натпревар од првото коло на македонската ВИП Суперлига. Јуниор го отвори резултатот на денешната средба, но...

читај повеќе >

ИЗВЛЕЧЕНИ СЕ РЕДНИТЕ БРОЕВИ НА ЕКИПИТЕ ВО МАШКАТА МЛАДИНСКА ЛИГА

06.09.2013

Денеска се извлечени редните броеви на екипите во машката младинска лига, група “Запад“: 01. РК Охрид 2011 02. РК Шампион - Скопје 03. РК Борец - Велес 04. РК Пелистер 08 05. РК...

читај повеќе >

НОВ ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ ЈУНИОР

26.08.2013

Ново разочарувачко издание на Металург Јуниор, овојпат против новајлијата во суперлигата, тимот на Радовиш. Уште еден пораз, кој сигурно ќе го запали црвеното светло кај...

читај повеќе >

ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ВО ПРВАТА КОНТРОЛКА

25.08.2013

Металург Јуниор доживеа пораз во првиот контролен натпревар пред почетокот на новата сезона. Јуниор е поразен од екипата на Тинекс Пролет, со резултат 27:33 (10:16). Натпреварот...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ЈА ОТВАРА НОВАТА РАКОМЕТНА СЕЗОНА ВО СА “БОРИС ТРАЈКОВСКИ“

24.08.2013

Металург Јуниор ќе ја стартува новата ракометна сезона во СА “Борис Трајковски“. В недела и в понеделник, Јуниор ќе одигра два пријателски натпревари, со екипите на Тинекс...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ПРВ ГИ “ЗАПАЛИ МОТОРИТЕ“

22.07.2013

Металург Јуниор вечерва ги почна подготовките за новата сезона. Првиот тренинг е одржан на падините на Гази Баба. Во наредниот период екипата ќе се екипира со млади и...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ГО ДЕМОЛИРА СОСТАВОТ НА ОВЧЕ ПОЛЕ

29.05.2013

Во својот последнен натпревар од плејаут натпреварувањето, Металург Јуниор катастрофално го порази тимот на Овче Поле, со резултат 43:24 (21:15). Денешниот победник се знаеше...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ГОСТУВАЈКИ ВО “АВТОКОМАНДА“ ГО ПОБЕДИ ТЕКСТИЛЕЦ

21.05.2013

Во осмото коло од плејаутот на македонското првенство, Металург Јуниор ја совлада екипата на Текстилец, со резултат 30:26 (15:15). Иако се играше во “Автокоманда“, улогата на...

читај повеќе >

НОВА ПОБЕДА НА МЕТАЛУРГ ЈУНИОР

11.05.2013

Во плејаут-фазата, Металург Јуниор го совлада тимот на Преспа 10, со резултат 30:27 (11:13). До победата дојдовме по тешка и упорна борба, во која противникот беше рамноправен до...

читај повеќе >