Топ Вести

Останати Категории

Фотогалерија од екипите учесници на мини-лигата на Металург, група Скопје

23.12.2017

Во следното коло галеријата ќе биде надополнета со преостанатите...

читај повеќе >

Одиграно е првото коло во мини-лигата на Металург, за група Скопје. Резултати и табели

23.12.2017

Во Автокоманда денеска се одигра првото коло во мини-лигата на Металург, за група Скопје. Вкупно се натпреварува 33 екипи, поделени во три генерациски категории, во машка и во...

читај повеќе >

Кадетска Македонија ја надигра Бугарија

22.12.2017

По лошите настапи на турнирите во Полска и во Романија, каде што забележа пет порази и едно реми, македонските кадети денеска конечно се радуваа на победа. Во Габрово...

читај повеќе >

Утре почнува мини-лигата на Металург за групата Скопје

22.12.2017

Со утрешното прво коло, почнува мини-лигата на Металург за групата Скопје. Во Скопје ќе се натпреваруваат вкупно 33 екипи, поделени во три генерациски категории, во машка и во...

читај повеќе >

Мини-лигата на Металург стартуваше во групата Исток

16.12.2017

Денеска и официјално почна новата сезона на мини-лигата на Металург во групата Исток. На програмата беа натпревари во мини-ракомет, а првото коло се одигра во Кавадарци, каде...

читај повеќе >

Идната сабота стартува мини-лигата на Металург за група Скопје

16.12.2017

За разлика од групата Исток, која своето прво коло го игра денеска во Кавадарци, мини-лигата за групата Скопје почнува идната сабота, 23 декември. Во Скопје ќе се...

читај повеќе >

Висок пораз на Металург 2 во Охрид

12.12.2017

Екипата на Металург 2 претрпе убедлив пораз на гостувањето во Охрид, каде истоимениот суперлигаш не совлада со високи 34:22 (19:11). Домашниот состав заслужено дојде до победата и...

читај повеќе >

Убедлив пораз на Металург 2

07.12.2017

Металург 2 вечерва во Автокоманда доживеа убедлив пораз од екипата на Еурофарм Работник, која не совлада со резултат 35:22 (17:8). Видовме едно  од послабите издание на Металург 2,...

читај повеќе >

Металург 2 се враќа со победа од Кале

03.12.2017

Средбата од 12. коло на машката ракометна Суперлига, меѓу вторите екипи на Вардар и на Металург им припадна на нашите ракометари. Металург 2 го совлада тимот на Вардар Јуниор,...

читај повеќе >

Младинците на Металург подобри од Македонија Ѓ.П.

03.12.2017

Во седмото коло на младинската лига, група 1, младинците на Металург ја совладаа екипата на Македонија Ѓ.П., со резултат 40:30 (17:14). Тоа беше натпревар со извонредно многу голови,...

читај повеќе >