Топ Вести

Останати Категории

Кадетите на Металург го “решија“ и РК Бутел

03.12.2017

Во рамките на 6. коло на кадетската лига, група 3, во Автокоманда гостуваше екипата на РК Бутел. По интересни 60 минути игра, нашите кадети стигнаа и до петтата победа, извојувана...

читај повеќе >

Кадетите на Металург го надиграа тимот на Војнисон Вардар

27.11.2017

Во рамките на 5. коло на кадетската лига, група 3, кадетите на Металург во Кичево го декласираа тимот на Војнисон Вардар, кого го совладаа со убедливи 38:16 (22:10). Тоа беше...

читај повеќе >

Младинците на Металург минимално се поразени во Прилеп

27.11.2017

Во 6. коло на младинската лига, група 1, младинците на Металург минимално се поразени во Прилеп. По голема борба, Прилеп не совлада со резултат 26:25 (15:11). Овој натпревар мина во...

читај повеќе >

Металург 2 испушти можност за бодови против Пелистер

26.11.2017

Металург 2 , во рамките на 11. коло на машката Суперлига, денеска во Автокоманда ја пречека екипата на Пелистер, водечка екипа во досегашниот тек на првенството. Како и во многу...

читај повеќе >

Младинците на Металург загубија од тимот на Кире Лазаров

22.11.2017

Во петтото коло од младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург во Автокоманда се поразени од екипата на КЛ-7 од Струга. Гостинскиот тим не совлада...

читај повеќе >

Прв пораз на кадетите на Металург

20.11.2017

Во дерби натпреварот на групата 3 од кадетското првенство на Македонија, одигран во рамките на 4. коло, во Автокоманда Металург минимално загуби од екипата на Вардар, со...

читај повеќе >

Минимален пораз на Металург 2 во Прилеп

19.11.2017

Во рамките на 10. коло на машката Суперлига, во Прилеп истоимениот суперлигаш минимално го порази тимот на Металург 2, со резултат 28:27 (14:14). Металург 2 и на овој натпревар...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 убедливо ја совладаа Ринија

18.11.2017

Во петтото коло на младинската лига, група 2, младинците на Металург 2 ја извојуваа својата четврта победа. Овој пат нашите ракометари беа подобри од составот на Ринија, кој...

читај повеќе >

Пораз на Металург 2 во Велес

15.11.2017

Металург 2 загуби на гостувањето во Велес. Ракометарите на Борец беа подобриот тим и не совладаа со резултат 38:32 (19:17). Металург 2 на оваа средба настапи десеткуван, поради...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 8. коло на машката ВИП Суперлига. Табела

13.11.2017

Комплетирано е и 8. коло на машката ВИП Суперлига, во кое Металург 2, по голема борба, во Автокоманда е поразен од екипата на Тинекс Пролет. . Резултати: Металург 2 - Тинекс...

читај повеќе >