Топ Вести

Останати Категории

Металург 2 добро се држеше против Пелистер

27.04.2016

Металург 2 вечерва е поразен на средбата со екипата на Пелистер, со резултат 25:29 (10:15). Момците на Металург 2 му пружија одличен отпор на поискусниот и засилен Пелистер, иако во...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 се вратија со победа од Битола

26.04.2016

Младинците на Металург 2 дојдоа до нова победа во младинската лига на Македонија, откако во Битола го совладаа Пелистер, со резултат 35:28 (15:14). Тоа беше интересна средба чиј...

читај повеќе >

Вардар пресилен за нашиот Металург 2

25.04.2016

Во финалето од четврт-финалната група во Купот на Македонија, Металург 2 е убедливо поразен од Вардар, со резултат 51:31 (26:18). Секако, учесникот во четвртфиналето на Лигата на...

читај повеќе >

Металург е кадетски шампион на Македонија

24.04.2016

Натпревар за паметење одиграа кадетите на Металург и на Вардар во финалето на фајналфорот во кадетска конкуренција. Навистина беше неверојатно да се гледа овој натпревар,...

читај повеќе >

Кадетите на Металург финалисти на кадетскиот фајналфор

24.04.2016

Во Автокоманда денеска се решава новиот шампион на Македонија во кадетска конкуренција. На фајналфот-турнирот пласман обезбедија Металург, Вардар Јуниор, Јуниор Струга и...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 го “прегазија“ Вардар во Кале

23.04.2016

Во натпревар од 12-то коло на младинската лига, нашите младинци катастрофално го поразија Вардар на негов терен. Металург 2 извојува победа со резултат 34:21 (14:7). Средбата мина...

читај повеќе >

Пораз на Металург 2 во Радовиш

20.04.2016

Екипата на Металург 2 го одигра вториот натпревар од плејаутот на македонското првенство. Нашата екипа гостуваше на тешкиот терен во Радовиш, каде сме поразени со резултат...

читај повеќе >

Кадетите на Металург убедливи против Радовиш

19.04.2016

Во 14. коло од кадетската лига на Македонија, во Автокоманда гостуваа кадетите на Радовиш, кои на крајот убедливо се поразени од Металург, со резултат 20:31 (8:17). Неизвесноста на...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 го декласираа Охрид

19.04.2016

Во 13. коло од младинската лига ракометарите на Металург 2 го декласираа тимот на Охрид, победувајќи го со резултат 33:16 (14:5). Интересно, но токму гостите поведоа со 0:2 на самиот...

читај повеќе >