Топ Вести

Вести

Одиграно е 3. коло и на ЕХФ-шампионатот во Австрија. Табели

13.08.2018

И во Австрија денеска е одиграно комплетното трето коло од ЕХФ-шампионатот. . Резултати: Група “А“: Чешка - Ирска 55:6 (32:2) Украина - Велика Британија  41:17 (21:7) Турција -...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 3. коло на ЕХФ-шампионатот во Грузија. Табели

13.08.2018

Денеска се одигра комплетното трето коло од ЕХФ-шампионатот во Тбилиси (Грузија). За нас е најважна победата на Македонија во драматичниот натпревар со Фарските Острови. Оваа...

читај повеќе >

(Видео) Последните 170 секунди од средбата со Фарските Острови…

13.08.2018

Вистинска драма се случи во финишот од средбата Фарски Острови - Македонија. Нашата репрезентација се врати од понорот и извојува победа со која веќе денеска, на две кола до...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Фарски Острови – Македонија

13.08.2018

Пред малку заврши средбата од третото коло на ЕХФ-шампионатот во Тбилиси (Грузија). Македонија одигра инфаркт натпревар, кој го доби со голот на Ненад Костески, постигнат со...

читај повеќе >

Серафимов, Кизиќ и Костески ја вратија Македонија од понор и ја одведоа во победа

13.08.2018

Македонија денеска, во рамките на третото коло на ЕХФ-шампионатот во Грузија, се сретна со селекцијата на Фарските Острови. Во претходните две кола нашата селекција извојува...

читај повеќе >

Заврши групната фаза на кадетското ЕП во Хрватска

12.08.2018

На кадетското ЕП во Хрватска одиграно е последното трето коло од групната фаза. . Резултати: Група “А“: Португалија - Израел  29:24 (15:14) Хрватска - Србија  27:20...

читај повеќе >

На кадетскиот ЕХФ-шампионат во Австрија е одиграно второто коло

12.08.2018

Вчера и денеска, на ЕХФ-шампионатот во Австрија е одиграно второто коло. . Резултати: Група “А“: Ирска - Црна Гора  8:49 (3:22) Велика Британија - Чешка  12:33 (4:20) Украина -...

читај повеќе >

Во Автокоманда ќе се одигра меѓународен турнир за деца од генерација 2004/5

12.08.2018

Во вторник и во среда, Автокоманда ќе биде место каде ќе се одигра меѓународен турнир за деца од генерација 2004/5. Во Скопје ќе гостуват две екипи од Хрватска со кои Металург го...

читај повеќе >

ЕХФ-шампионат во Грузија: Неверојатниот Цховребадзе и даде на Белорусија 20 гола

11.08.2018

Неверојатен ден имаше десниот бек на кадетската репрезентација на Грузија, Гиорги Цховребадзе, кој на средбата со Белорусија, од второто коло на ЕХФ-шампионатот во Грузија,...

читај повеќе >

Резултати од 2-то коло на кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија. Табели

11.08.2018

Денеска во Тбилиси е одиграно комплетното второ коло од ЕХФ-шампионатот. Во за нас главниот натпревар, Македонија убедливо ја совлада селекцијата на Луксембург. Утре во...

читај повеќе >