Топ Вести

Вести

Топ 5 голови во 15. коло на СЕХА-лигата

01.03.2018

По комплетирањето на 15. коло, маркетинг тимот на СЕХА-лигата ги одбра петте најубави голови на колото. Овој пат изборот мина без остварувањана стрелците на...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 одбрани во 15. коло на СЕХА-лигата

01.03.2018

По комплетирањето на 15. коло, маркетинг тимот на СЕХА-лигата ги одбра петте најдобри голмански одбрани на колото. Овој пат изборот мина без остварувањана голманите на...

читај повеќе >

Комплетирано е 15. коло во СЕХА-лигата. Резултати и табела

28.02.2018

Со денешните две средби, комплетирано е 15. коло во СЕХА-лигата. Математички, засега само Вардар има обезбедено пласман во фајналфорот на лигата, меѓутоа речиси сигурен...

читај повеќе >

Куп на Македонија: Познати се сите четврт-финалисти

28.02.2018

По турнирите одиграни во изминатиот викенд, станаа познати сите четврт-финалисти во Купот на Македонија, кои понатаму, поделени во четири групи, ќе се борат за пласман на...

читај повеќе >

(Видео) Неверојатен троен цепелин на ракометарите на Киелце

28.02.2018

На мечот против Гдиња, ракометарите на многукратниот полскиот шампион Киелце изведоа троен цепелин во кој учествуваа Деан Бомбач, Мануел Штрлек и Блаж Јанц. Еве ја...

читај повеќе >

Сите денешни резултати во СЕХА-лигата

27.02.2018

Денеска се одиграни три средби од 15. коло на СЕХА-лигата. Металург го одигра својот најслаб натпревар во оваа сезона и забележа висок пораз на гостувањето кај екипата на...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Ова беше нашиот најлош натпревар во СЕХА-лигата во оваа сезона

27.02.2018

Со различни чувства се појавија двајцата тренери на прес-конференцијата, по средбата во Велење. Очекувано, нашиот тренер Александар Јовиќ беше разочаран од изданието на...

читај повеќе >

Горење ја казни лошата игра на Металург

27.02.2018

Металург не се прослави во Велење, каде го одигра натпреварот од 15. коло на СЕХА-лигата. Иако навестуваа дека ќе се обидат да му се реваншираат на тимот на Горење за поразот во...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Горење е фаворит, но ние ќе се обидеме да му се реваншираме за поразот во Скопје

27.02.2018

Денеска, со почеток во 17.45 часот, Металург во Велење ќе го одигра натпреварот од 15. коло на СЕХА-лигата. Наш противник е екипата на Горење, која првата средба во Скопје ја доби...

читај повеќе >

СЕХА-интервју: Филип Кузмановски: Ни недостасува енергијата на Червар

26.02.2018

(Интервју на капитенот на Металург, Филип Кузмановски, за сајтот на СЕХА-лигата) Актуелниот вицешампион на Македонија, Металург, е клуб кој во изминатите неколку години им...

читај повеќе >