Топ Вести

Вести

Фотогалерија од средбата Луксембург – Македонија

11.08.2018

Кадетската репрезентација на Македонија го совлада Луксембург и ја оствари својата втора победа на ЕХФ-шампионатот во Грузија. Еве неколку фотографии и од оваа...

читај повеќе >

Македонија во финишот го “скроти“ незгодниот Луксембург

11.08.2018

Македонската кадетска репрезентација ја оствари и втората победа на кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија. Овој пат бевме подобри од Луксембург, кого го совладавме со сигурни...

читај повеќе >

Фотогалерија: Металург макотрпно тренира во Маврово

11.08.2018

Металург продолжува со базичните подготовки во Маврово. Се лее многу...

читај повеќе >

Денешна програма на кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија

11.08.2018

Денеска во Тбилиси се игра комплетното второ коло од ЕХФ-шампионатот, дивизија “Б“. Во рамките на ова второ коло, Македонија ќе се сретне со селекцијата на Луксембург, која...

читај повеќе >

Сите денешни резултати од кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија

10.08.2018

Денеска во Грузија почна кадетскиот ЕХФ-шампионат, за ракометари до 18 години, на кој учествува и кадетската репрезентација на Македонија. Се работи за турнир од кадетската...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 2-то коло на кадетското ЕП во Хрватска

10.08.2018

Во Хрватска денеска е одиграно комплетното второ коло од кадетското ЕП, дивизија “А“ и постигнати се следните резултати: . Група “А“: Португалија - Србија  21:25...

читај повеќе >

Денешни резултати од кадетскиот ЕХФ-шампионат во Австрија

10.08.2018

Паралелно со ЕХФ-шампионатот во Грузија се игра и турнирот во Австрија, чиј победник исто така ќе обезбеди место на следното кадетско ЕП, дивизија “А“. И во Австрија денеска...

читај повеќе >

Сите денешни резултати од кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија

10.08.2018

Денеска во Грузија почна кадетскиот ЕХФ-шампионат, за ракометари до 18 години, на кој учествува и кадетската репрезентација на Македонија. Се работи за турнир од кадетската...

читај повеќе >

Фотогалерија од кадетската средба Македонија – Литванија

10.08.2018

Македонија го одигра првиот натпревар на ЕХФ-шампионатот во Грузија, во кој ја совлада Литванија, со резултат 32:30 (19:13). Еве неколку фотографии од таа...

читај повеќе >

Македонија го отвори првенството со победа против Литванија

10.08.2018

Македонската кадетска репрезентација го почна ЕХФ-шампионатот во Грузија, со победа против добрата селекција на Литванија, која ја совлада со резултат 32:30 (19:13). Македонија...

читај повеќе >