Топ Вести

Вести

Македонија денеска е пред голем предизвик – мора да се победи Украина

26.07.2018

Македонската младинска репрезентација засега успешно ја минува групната фаза на ЕХФ-шампионатот што овие денови се игра во Скопје. Досега извојувавме високи победи против...

читај повеќе >

Проблеми во СЕХА-лигата: Откажаа екипите од Словенија, а откажа и Веспрем

25.07.2018

Новата сезона на СЕХА-лигата ќе донесе натпревари со редуциран квалитет, откако стана јасно дека во лигата нема да настапат екипите од Словенија. Дополнително, денеска...

читај повеќе >

Нова ера во соработката: Вардар ќе тренира во Автокоманда

25.07.2018

Металург е отворен за соработка со сите клубови и школи во Македонија, а како пример за отвореноста на нашиот клуб, претседателот на Металург Зоран Цветановски ја посочи...

читај повеќе >

Данило Брестовац претставен како нов шеф на стручниот штаб на Металург

25.07.2018

Металург денеска одржа прес-конференција на која беше промовиран новиот шеф на стручниот штаб - Данило Брестовац. Брестовац се враќа во Металург по неколкугодишна пауза, по...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Не очекував толку убедив триумф

25.07.2018

Македонската младинска репрезентација вчера одигра перфектен натпревар против фаворизираната селекција на Швајцарија во рамките на 4. коло на ЕХФ-шампионатот што се игра во...

читај повеќе >

Младинско ЕП во Словенија: Португалија е вистинска сензација на првенството

24.07.2018

Во Словенија денеска се одигра претпоследното коло од натпреварите во новоформираните групи. Португалија стана вистинска сензација на првенството, откако по ред нареди...

читај повеќе >

На ЕХФ-шампионатот во Црна Гора денеска се одиграни само две средби

24.07.2018

На ЕХФ-шампионатот во Црна Гора, кој се игра паралелно со скопскиот, денеска се одиграни само две средби, двете од групата “Б“. . Резултати: Група “Б“: Турција - Грузија ...

читај повеќе >

Македонија конечно на врвот на табелата. Резултати од 4. коло

24.07.2018

Македонија денеска ја покажа својата сила и ја понижи Швајцарија, совладувајќи ја со резултат 30:24 (17:9). По денешното коло, Македонија конечно е осамена на врвот на табелата во...

читај повеќе >

Македонија цехот на Италија го наплати од Швајцарија

24.07.2018

Неверојатен натпревар одиграа нашите младинци против на хартија најсилната репрезентација во нашата група. Македонија со извонредна игра ја декласира Швајцарија,...

читај повеќе >

Металург свикува прес-конференција

24.07.2018

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве поканува на прес-конференција на која ќе биде претставен новиот шеф на стручниот штаб и ќе бидат презентирани плановите за новата...

читај повеќе >