Топ Вести

Вести

Младинците на Металург го надиграа тимот на Работнички

16.02.2019

Во десеттото коло на младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург убедливо го совладаа тимот на Работнички, со резултат 36:29 (13:13). Ова е четврта победа...

читај повеќе >

Металург го совлада и тимот на Тинекс Пролет

16.02.2019

Во обид да ја сочува формата и да ја пополни големата празнина во календарот на СЕХА-лигата, Металург одигра две пријателски средби. Пред неколку дена го совладавме тимот на...

читај повеќе >

Тео Чориќ: Се надевам дека со моето искуство ќе му помогнам на Металург

16.02.2019

Специјалистот за одбрана Тео Чориќ денеска е претставен во Металург. Чориќ, кој во својата кариера настапувал за Замет, Пореч, Загреб и Штутгарт, последните две сезони ги...

читај повеќе >

Денеска почнува 12. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

13.02.2019

Со денешната средба меѓу екипите на Фленсбург и на Цеље ПЛ, почнува 12. коло на групната фаза на Лигата на шампионите за групите “А“ и “Б“. . Распоред и сатница: 13.02.2019 г., 19.00...

читај повеќе >

Во пријателски натпревар, Металург го совлада тимот на Бутел

12.02.2019

Во пријателски натпревар, вечерва Металург во Автокоманда го совлада тимот на Бутел, со резултат 30:26 (14:16). Металург на оваа средба настапи без Шпенде и без Лазаревски, а...

читај повеќе >

(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 11. коло на Лигата на шампионите

11.02.2019

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. . Еве го...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 11. коло на Лигата на шампионите

11.02.2019

ЕХФ го објави идеалниот тим на 11. коло на Лигата на шампионите. ' Идеален тим на колото: Лево крило   Тимур Дибиров Вардар Лев бек Михал Јурецки Киелце Среден...

читај повеќе >

Одиграно е првото коло во ЕХФ Купот. Комплетни резултати

11.02.2019

Викендов се одиграни натпреварите од првото коло на групната фаза на ЕХФ Купот. Нашиот претставник, екипата на Еурофарм Работник, одигра одличен натпревар на гостувањето кај...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 11. коло на Лигата на шампионите. Табели

10.02.2019

Со денешните три средби, комплетирано е 11. коло од групната фаза на Лигата на шампионите во групите “А“ и “Б“. Мотор Запорожје го изненади тимот на Фленсбург, Загреб ги освои...

читај повеќе >

Резултати од денешните средби во Лигата на шампионите

10.02.2019

Денеска се одиграни три средби во групата “А“, во кои видовме пораз на Барселона, тесна победа на Киелце и веќе втора победа на актуелниот шампион...

читај повеќе >