Топ Вести

Вести

Комплетни резултати од 4. коло на кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија. Табели

14.08.2018

Денеска е одиграно комплетното 4. коло од кадетскиот ЕХФ-шампионат во Тбилиси (Грузија). Македонија, во рамките на ова коло, ја совлада Швајцарија и го обезбеди првото место во...

читај повеќе >

Познат е распоредот на натпреварите на Металург во СЕХА-лигата за сезона 2018/19

14.08.2018

СЕХА-лигата ги одреди датумите за сите натпревари во сезона 2018/19. Како што и се очекуваше, во првото коло ќе се случи македонското дерби, а домаќин на средбата е Металург. Во...

читај повеќе >

Во Автокоманда се одиграа полуфиналните средби од детскиот меѓународен турнир

14.08.2018

Денес и утре во Автокоманда се игра детскиот меѓународен турнир за генерации 2004/5. На турнирот, покрај РК Металург, учествуваат РК Илинден и хрватските екипи РК Валповка и РК...

читај повеќе >

СЕХА-лигата конечно го најде десеттиот клуб за сезоната 2018/19

14.08.2018

Конечно е комплетирана листата со имињата на десетте клубови кои ќе се натпреваруваат во СЕХА-лигата во сезона 2018/19. Последниот учесник е најден во Романија, а се работи за...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Македонија – Швајцарија

14.08.2018

Македонија одигра уште еден одличен натпревар и ја извојува својата четврта едноподруго победа. Овој пат жртва на нашите кадети беше селекцијата на Швајцарија, која мораше...

читај повеќе >

И Швајцарија ја почувствува силата на Македонија

14.08.2018

Македонската кадетска репрезентација продолжува со одличните игри на ЕХФ-ѓампионатот во Грузија. Во четвртото коло нашите момчиња ја совладаа силната селекција на...

читај повеќе >

Одиграно е 3. коло и на ЕХФ-шампионатот во Австрија. Табели

13.08.2018

И во Австрија денеска е одиграно комплетното трето коло од ЕХФ-шампионатот. . Резултати: Група “А“: Чешка - Ирска 55:6 (32:2) Украина - Велика Британија  41:17 (21:7) Турција -...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 3. коло на ЕХФ-шампионатот во Грузија. Табели

13.08.2018

Денеска се одигра комплетното трето коло од ЕХФ-шампионатот во Тбилиси (Грузија). За нас е најважна победата на Македонија во драматичниот натпревар со Фарските Острови. Оваа...

читај повеќе >

(Видео) Последните 170 секунди од средбата со Фарските Острови…

13.08.2018

Вистинска драма се случи во финишот од средбата Фарски Острови - Македонија. Нашата репрезентација се врати од понорот и извојува победа со која веќе денеска, на две кола до...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Фарски Острови – Македонија

13.08.2018

Пред малку заврши средбата од третото коло на ЕХФ-шампионатот во Тбилиси (Грузија). Македонија одигра инфаркт натпревар, кој го доби со голот на Ненад Костески, постигнат со...

читај повеќе >