Топ Вести

Вести

(Видео) Голот на Анте Токиќ е прогласен за најубав на средбата Металург – Цеље ПЛ

19.03.2018

Металург вчера извојува извонредна победа против фаворизираниот тим на Цеље ПЛ, а еден од четирите гоа на Анте Токиќ е избран за најубав гол на...

читај повеќе >

Познато е со колку бодови екипите ќе ја почнат плејаут-фазата во домашното првенство

19.03.2018

По завршувањето на последното коло од регуларниот дел на првенството на Македонија, истото понатаму се дели на две групи. Најдобрите четири, засилени со Металург и со Вардар,...

читај повеќе >

Во борбен натпревар, младинците на Металург тесно се поразени во Битола

19.03.2018

Во 10. коло на младинската лига, група 1, младинците на Металург се поразени на гостувањето во Битола. Подобри од нас беа ракометарите на Пелистер, кои не совладаа со тесни 33:30...

читај повеќе >

Заврши регуларниот дел на СЕХА-лигата. Резултати од последното коло и конечна табела

18.03.2018

Со денешните натпревари е комплетирано последното коло во СЕХА-лигата и означен е крајот на регуларниот дел на ова регионално натпреварување. Металург вечерва оствари...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Драго ми е што сезоната ја завршивме со победа

18.03.2018

Металург оствари блескава победа на средбата против Цеље ПЛ, па своето задоволство од остварениот успех на прес-конференцијата по средбата го изрази нашиот тренер...

читај повеќе >

Јагањац ја издржа битката со Буторац и стана најдобар стрелец во СЕХА-лигата во сезона 2017/18

18.03.2018

Младиот бомбардер на Металург Халил Јагањац е најдобар стрелец во СЕХА-лигата во сезона 2017/18, со постигнати 100 гола. Во пресрет на денешното последно коло, Јагањац имаше...

читај повеќе >

Металург го оствари ветувањето на Јовиќ, Цеље без бодови во Скопје

18.03.2018

Александар Јовиќ вети - Металург оствари. Во последното коло од регуларниот дел на СЕХА-лигата нашите ракометари остварија победа над екипата на Цеље ПЛ, учесник во плејофот...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 голови во 17. коло на СЕХА-лигата

18.03.2018

По завршувањето на 17. коло на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги одбра петте најубави голови на колото. За жал, меѓу нив нема остварувања на стрелците на...

читај повеќе >

Пионерите на Металург 1 цело полувреме не примија гол во Тетово

18.03.2018

Во седмото коло на пионерското првенство на Македонија, група 2, пионерите на Металург 1 гостуваа во Тетово, каде го совладаа тимот на Кромак, со резултат 19:4 (9:4). Нашите пионери...

читај повеќе >

Заврши регуларниот дел на машката Суперлига. Конечна табела

18.03.2018

Со комплетирањето на 18. коло, заврши регуларниот дел на машката ракометна Суперлига. . Резултати од 18. коло: Еурофарм Работник - Вардар Јуниор  29:22 (17:10) Радовиш - Прилеп ...

читај повеќе >