Вести

НЕВЕРОЈАТНА СТАТИСТИКА НА ПИКЕРОТ ПЕТАР ТОПИЌ

27.07.2013

Неверојатна е статистиката на нашето ново засилување, пикерот Петар Топиќ, во последните две сезони во хрватската елитна лига. Во изминатата сезона Топиќ, во дресот на...

читај повеќе >

ВО ПОДГОТОВКИТЕ ЗА НОВАТА СЕЗОНА, РАКОМЕТАРИТЕ НА ЗАГРЕБ ИГРААТ И ВАТЕРПОЛО

27.07.2013

Ракометарите на Загреб имаат оригинален метод на подготовки. Откако завчера играа фудбал, вчера влегоа во базен и тренираа ватерполо по ширината на базенот. Под водството...

читај повеќе >

СВЕТСКО ЈУНИОРСКО ПРВЕНСТВО. ПОЛУФИНАЛНИ РЕЗУЛТАТИ

27.07.2013

Одиграни се полуфиналните натпревари во кои победи извојуваа селекциите на Шведска и на Шпанија. 18.30  Франција - Шведска   24 : 29 (11 : 17) 21.00  Шпанија - Хрватска   36 : 35 (17 :...

читај повеќе >

БРЕСТ МЕШКОВ ДЕМАНТИРА ДЕКА ГИ ПОТПИША БАЛИЌ И ШПИЛЕР

27.07.2013

Екипата на Брест Мешков, на својата официјална интернет-страница, ги демантира гласините дека се потпишани договорите со Ивано Балиќ и Давид Шпилер. Според зборовите на...

читај повеќе >

ЕВРОПСКИОТ ШАМПИОН, ЕКИПАТА НА ХАМБУРГ, СЕ ПОДГОТВУВА НА АЛПИТЕ. ФОТО

26.07.2013

Во амбиентот на прекрасните австриски Алпи почнаа подготовките на ракометарите на шампионот на Европа, екипата на...

читај повеќе >

ДАВИД ДАВИС И АЛВАРО ФЕРЕР ПОТПИШАА ЗА ЕКИПАТА НА ПОРТО

26.07.2013

Уште двајца ракометари на банкротираниот Атлетико Мадрид најдоа нов клуб. Се работи за средниот бек Алваро Ферер (31) и левото крило Давид Давис (37), кои потпишаа за екипата на...

читај повеќе >

ХАВИЕР БАРАШЕ ПОТПИША ЗА ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН

26.07.2013

Ракометарот на Атлетико Мадрид, Хавиер Бараше, потпиша четиригодишен договор со екипата на Пари Сен Жермен. Сепак, Бараше нема веднаш да го облече дресот на францускиот...

читај повеќе >

СВЕТСКО ЈУНИОРСКО ПРВЕНСТВО. РЕЗУЛТАТИ

25.07.2013

Вчера се одиграни четврт-финалните натпревари во кои се постигнати следните резултати: 13.30  Франција - Египет   35 : 33 (14 : 16) 16.00  Холандија - Шведска   25 : 30 (13 : 10) 18.30 ...

читај повеќе >

ДАВИД ШПИЛЕР ОДИ ВО БРЕСТ МЕШКОВ

25.07.2013

Ракометниот клуб Загреб и ракометарот Давид Шпилер (30) денеска спогодбено го раскинаа договорот според кој Словенецот уште една сезона требаше да го носи дресот на Загреб....

читај повеќе >

ГОЦЕ ОЈЛЕСКИ Е НОВ РАКОМЕТАР НА МЕТАЛУРГ

25.07.2013

Само еден ден по отпуштањето од Вардар, Гоце Ојлески потпиша двегодишен договор со Металург. Гоце е повеќегодишна цел на нашиот клуб и треба да помогне во ситуација кога...

читај повеќе >