Топ Вести

Вести

МЛАДОСТА НА МЕТАЛУРГ 52 МИНУТИ ГО МАЧЕШЕ ЗАГРЕБ

09.03.2013

Металург го исполни своето ветување - не дигна бело знаме, без разлика на составот со кој настапи и во кој истакната улога одигра младиот Марко Нелоски (16). Цели 52 минути се...

читај повеќе >

ЖИВКО МУКАЕТОВ Е НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА РФМ

09.03.2013

Живко Мукаетов, генерален директор и претседател на Управниот одбор на компанијата “Алколоид“, е новиот претседател на Ракометната федерација на Македонија (РФМ). „Во овој...

читај повеќе >

ПОРАЗ НА МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ

09.03.2013

Денеска се одигра натпревар од македонската младинска лига во кој младинската екипа на Металург загуби од екипата на Вардар ПРО, со резултат 19:25 (11:10). Видовме натпревар со две...

читај повеќе >

ПРЕД СРЕДБАТА СО ЗАГРЕБ

09.03.2013

За неполни пет часа ќе започне средбата од редовното коло на СЕХА-лигата, меѓу екипите на Загреб и на Металург. Да потсетиме, за да ја задржи свежината во екипата, тренерот...

читај повеќе >

ЧЕСТИТ ОСМИ МАРТ

08.03.2013

Ракометниот клуб Металург им го честита празникот “8 Март“ на ракометарките од сестринскиот ЖРК Металург. Ја користиме можноста да им го честитаме празникот и на сите наши...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЌЕ ПАТУВА ВО ЗАГРЕБ СО СВОЈОТ МЛАДИНСКИ СОСТАВ

07.03.2013

Пред десетина дена Металург побара од Загреб да се презакаже средбата од 16-то коло, која според распоредот треба да се игра в сабота. Како причини ги наведовме исклучително...

читај повеќе >

СЕ НАЅИРААТ ПРОМЕНИ ВО ИГРАЧКИОТ КАДАР НА ЦИМОС КОПЕР

07.03.2013

Во Цимос Копер се наѕираат кадровски промени. Горазд Шкоф веќе потпиша за екипата на Нант, а најверојатно заминуваат и Милорад Кривокапиќ и Урош Бундало. Првиот ќе замине во...

читај повеќе >

ЕВРОПСКИТЕ ПРВЕНСТВА ЗА МАЖИ И ЗА ЖЕНИ ВО СРБИЈА ГИ СОБОРИЈА СИТЕ МЕДИУМСКИ РЕКОРДИ

07.03.2013

ЕХФ го потврди рекордното медиумско покривања на ЕП за мажи и за жени во Србија. Вкупниот број гледачи што ги следеа првенствата преку телевизиските приемници е 1,85...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈА ОСТВАРИ И СВОЈАТА ВТОРА ЦЕЛ – ПЛАСМАН ВО ЗАВРШНИЦАТА НА РЕГИОНАЛНОТО НАТПРЕВАРУВАЊЕ

06.03.2013

Металург ја оствари и својата втора цел, поставена во плановите во почетокот на сезоната. По пласманот во осминафиналето во Лигата на шампионите, обезбедено е и учеството во...

читај повеќе >

СО ПОБЕДАТА НАД БРЕСТ МЕШКОВ, МЕТАЛУРГ ГО ОСИГУРА УЧЕСТВОТО ВО ФАЈНАЛ-ФОРОТ НА СЕХА-ЛИГА

06.03.2013

Пред малку Металург го совлада одличниот тим на Брест Мешков со резултат 28:26, 16:12. Резултатот е идентичен со оној од загубениот напреварот во Брест, а видовме и одлично деби на...

читај повеќе >