Вести

METAЛУРГ ЈУНИОР ПОРАЗЕН ВО СТРУМИЦА

30.09.2013

Во третото коло на македонската суперлига екипата на Металург Јуниор е поразена на гостувањето во Струмица, кај екипата на Зомимак М, со резултат 31:20 (15:9). Домашната екипа...

читај повеќе >

ОДИГРАНИ СЕ ТРИ СРЕДБИ ОД ГАСПРОМ РЕГИОНАЛНАТА ЛИГА. РЕЗУЛТАТИ. ТАБЕЛА

30.09.2013

Вчера и денес се одиграни три средби од календарот на Гаспром регионалната лига. Резултати: 28.09.2013:  Брест Мешков - Вардар   23:27 (14:14) 28.09.2013:  Нексе - Војводина   22:29...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАМИНУВА ЗА БАЊА ЛУКА

29.09.2013

Утре наутро екипата на Металург заминува за Бања Лука, каде на 01.10.2013 година ќе го одигра натпреварот од четвртото коло на Гаспром регионалната лига против тимот на Борац....

читај повеќе >

ДЕНЕШНИ РЕЗУЛТАТИ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

29.09.2013

Денеска се одиграни последните четири средби од второто коло на Лигата на шампионите. Резултати: 15 часот, група Б:  Кил – Колдинг   29:26 (12:14) 15 часот, група Б: Киелце –...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ПОБАРА И ДОБИ ИЗВИНУВАЊЕ ОД ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН, ПОРАДИ НАВРЕДЛИВИОТ ТЕКСТ НА НИВНАТА ИНТЕРНЕТ-СТРАНИЦА

29.09.2013

Веднаш по откривањето на навредливиот текст ставен на интернет-страницата на ПСЖ, реагираше канцеларијата на Металург. Од нашите спортски пријатели од Франција побарано е...

читај повеќе >

ЗАСЛУЖЕНА РАДОСТ

29.09.2013

По блескавата победа на Металург нашите ракометари заслужено се...

читај повеќе >

БЕЗ СРАМ АМА СО ПЕРДЕ НА ОЧИТЕ

29.09.2013

Навистина запрепастувачки текст е поставен на официјалната интернет-страница на Пари Сен Жермен. Еден клуб од калиброт на ПСЖ се обидува да ја дескредитира чистата победа...

читај повеќе >

ПОБЕДАТА НА МЕТАЛУРГ НИЗ НАСЛОВИТЕ НА НАШИТЕ МЕДИУМИ

29.09.2013

Металург супериорен против ПСЖ        ТВ-Алфа Срцето на Металург поголемо од парите на ПСЖ!        Утрински Богатиот ПСЖ си замина банкротиран од пеколот во „Борис...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: ОВА БЕШЕ ПОВЕЌЕ ОД ИГРА. МОЈСОВСКИ: ПОКАЖАВМЕ СРЦЕ И МАКЕДОНСКИ ИНАЕТ

29.09.2013

На редовната прес-конференција емотивна изјава даде Лино Червар, се уште возбуден од постигнатиот успех: “Целата екипа заслужува неверојатно големи честитки. На публиката...

читај повеќе >