Топ Вести

Вести

МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДА ЛОВЌЕН

27.02.2013

Пред неколку минути заврши натпреварот во Цетиње, каде Металург ја совлада екипата на Ловќен, со резултат 24:22, полувреме 10:11. Освоивме важни бодови на жешкиот терен во Цетиње....

читај повеќе >

“БАУЕРФАЈНД“ СЕ ШИРИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

27.02.2013

Нашиот партнер, реномираниот бренд “Бауерфајнд“ (“Bauerfeind“), кој во Македонија е присутен од 2002 година, се проширува со подружници низ целата земја. Првата од нив е веќе во...

читај повеќе >

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ИМАТЕЛИТЕ НА СЕЗОНСКИ БИЛЕТИ

26.02.2013

Почитувани, Поради големиот интерес за осминафиналниот натпревар во Лигата на шампионите и оправданата загриженост на сопствениците на сезонските влезници, ракометниот...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЕКСПРЕСНО НАЈДЕ ЛЕВО КРИЛО

26.02.2013

Повредата на Дејан Манасков навистина го погоди Металург. Еден од најперспективните млади европски ракометари е запрен токму во својата најдобра сезона, а неговите 42 гола,...

читај повеќе >

РЕАКЦИИ ВО МЕТАЛУРГ ПО ПОВОД ДЕНЕШНОТО ИЗВЛЕКУВАЊЕ

26.02.2013

Динамо Минск е нашиот осминафинален противник во Лигата на шампионите, екипа со која не врзуваат пријатни, но и непријатни моменти. Оваа година ги совладавме во финалето на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО ИЗВЛЕЧЕ ДИНАМО МИНСК

26.02.2013

Пред неколку минути, во Виена, заврши извлекувањето на осминафиналните парови во Лигата на шампионите. Металург како противник го доби тимот на Динамо Минск, а средбите ќе се...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ УТРЕ ТРГНУВА НА ПАТ

25.02.2013

Временскиот простор до осминафиналните натпревари Металург ќе го искористи за одигрување две гостински средби во СЕХА-лигата. В среда ѝ гостуваме на екипата на Ловќен, а...

читај повеќе >

СКАПО ЈА ПЛАТИВМЕ ПОБЕДАТА НАД СИЛКЕБОРГ

25.02.2013

За жал, повредата на Дејан Манасков е од посериозен карактер и тој ќе го пропушти остатокот од сезоната. Кај Дејан е констатирана повреда на предните вкрстени лигаменти и тој...

читај повеќе >

НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ ПРВ ЈА ПОМИНА ГРАНИЦАТА ОД 100 ГОЛА ВО ТЕКОВНАТА СЕЗОНА

25.02.2013

Наумче Мојсовски е првиот ракометар од актуелниот состав на Металург што ја помина границата од 100 гола во тековната сезона. Наумче, со шесте гола против Силкеборг, дојде до...

читај повеќе >

ДАРКО СТАНИЌ И РЕНАТО ВУГРИНЕЦ ВО ИДЕАЛНИОТ СОСТАВ НА 10. КОЛО. СТАНИЌ СО НАЈДОБРАТА ОДБРАНА НА КОЛОТО

25.02.2013

Прекрасната претстава на Металург против тимот на Силкеборг не остана незабележана во редовните билтени на ЕХФ. Во идеалниот состав на десеттото коло се најдоа дури двајца...

читај повеќе >