Вести

СТИГНАВМЕ ДО 12000 ФБ-ФАНОВИ !

19.07.2013

Стигнавме до бројката од 12.000 фанови на нашиот официјален фејсбук ! Грандиозна бројка, вистинска навивачка армија ! Се гордееме со вас ! Ви благодариме...

читај повеќе >

СВЕТСКО ЈУНИОРСКО ПРВЕНСТВО. РЕЗУЛТАТИ ОД ЧЕТВРТОТО КОЛО

18.07.2013

Денеска се одигра четвртото коло од Светското јуниорско првенство во БиХ. Денешни резултати: Група А: Франција – Ангола    28:23 (16:14) Русија - Тунис   25:23 (9:10) Србија...

читај повеќе >

ПОРАДИ ЧЕТНИЧКО ЗНАМЕ ИХФ ЈА КАЗНИ РАКОМЕТНАТА ФЕДЕРАЦИЈА НА БОСНА

18.07.2013

Скандал за време на одржување на Светското јуниорско првенство во БиХ. За време на вчерашната средба меѓу селекциите на Тунис и на Србија, група навивачи ги истакнаа...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: ЌЕ НАПРАВИМЕ СЀ ЗА ШТО ПОДОБРО ДА СЕ ПОДГОТВИМЕ ФИЗИЧКИ И ПСИХИЧКИ

18.07.2013

Тренерот на Металург, Лино Червар, генерално е задоволен од изменетиот формат на квалификациите за влез во групната фаза во Лигата на шампионите, кој како единствен...

читај повеќе >

СВЕТСКО ЈУНИОРСКО ПРВЕНСТВО. РЕЗУЛТАТИ ОД ТРЕТОТО КОЛО

17.07.2013

По еднодневна пауза продолжија натпреварите од Светското јуниорско првенство. Први порази за селекциите на Србија и БиХ, додека Хрватска и Словенија и натаму се со...

читај повеќе >

ПИК СЕГЕД ГО ОТКАЖА УЧЕСТВОТО НА ТУРНИРОТ ВО ДОБОЈ

17.07.2013

Пик Сегед денеска го откажа учеството на турнирот во Добој, кој се одржува од 20 до 24 август, на само четири дена пред првиот квалификациски натпревар против Металург. Отказот...

читај повеќе >

НАШИОТ СПОРТСКИ ПРОТИВНИК – ЕКИПАТА НА ПИК СЕГЕД

17.07.2013

Пик Сегед е вицешампион на Унгарија. Клубот е основан 1961 година, а спонзориран е од унгарската месна индустрија “Пик“. Пик Сегед е освојувач на две шампионски титули од...

читај повеќе >

ПИК СЕГЕД Е НАШАТА ЕДИНСТВЕНА ПРЕЧКА ЗА НАСТАП ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

16.07.2013

ЕХФ реши да го промени форматот на турнирот со вајлд-карта, па, наместо класичен турнир со четири екипи, одреди две двојки кои во меѓусебни мечеви ќе ги дадат патниците во...

читај повеќе >

СВЕТСКО ЈУНИОРСКО ПРВЕНСТВО. РЕЗУЛТАТИ ОД ВТОРОТО КОЛО

15.07.2013

Одиграно е второто коло од Светското јуниорско првенство во БиХ. Постигнати се следните резултати: Група А: Ангола - Тунис   23:26 (12:18) Данска - Франција   29:26...

читај повеќе >

ЈУНИОРИТЕ НА КОНГО ДОПАТУВАА БЕЗ ДРЕСОВИ

15.07.2013

Јуниорската репрезентација на Конго допатува на Светското јуниорско првенство во БиХ без дресови, откако по пат го загубија багажот. Ситуацијата ја спасија домаќините со...

читај повеќе >