Топ Вести

Вести

КИЕЛЦЕ И СЕ РЕВАНШИРА НА ЕКИПАТА НА ВИСЛА ПЛОЦК

02.03.2013

Во 18. коло на полската суперлига, екипата на Киелце убедливо го совлада тимот на Висла Плоцк, со резултат 29:22 (16:9). Со тоа, екипата на Киелце во полна мера му се реваншира на...

читај повеќе >

ЕХФ ЛАНСИРА НОВА МЕНАЏЕР-ИГРА БАЗИРАНА НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

02.03.2013

Почитувани фанови ! Групацијата ВЕЛУКС, главниот спонзор на европското клупско ракометно натпреварување, ја лансира првата интернационална менаџер-игра, која е базирана...

читај повеќе >

ВАЛЕРО РИВЕРА ИДЕН СЕЛЕКТОР НА КАТАР ?

02.03.2013

Селекторот на Шпанија, Валеро Ривера, доби понуда да го води националниот тим на Катар, земја-домаќин на СП 2015 година. Неговиот договор со Шпанската федерација завршува кон...

читај повеќе >

ГУМЕРСБАХ ПОТПИША НОВ РАКОМЕТАР

02.03.2013

По многубројните заминувања (Keнтин Максе, Адријан Пфахл, Денис Краузе и Горан Шпрем), Гумерсбах ја објави и првата клупска принова за следната сезона. Се работи за десниот...

читај повеќе >

ОЧЕКУВАН ТРИУМФ НА МЕТАЛУРГ

01.03.2013

Предмалку Металург го совлада тимот на Извиѓач во Љубушки и практично го обезбеди учеството во фајнал-форот на СЕХА-лигата. Металург победи со резултат 27:19 (11:10). Иако настапи...

читај повеќе >

РАСМУС ЛАУГЕ ШМИТ Е НОВ ЧЛЕН НА ЕКИПАТА НА КИЛ

28.02.2013

Денеска, на прес-конференција во Кил, германскиот клуб го потврди трансферот на Расмус Лауге Шмит, 21-годишниот Данец, кој беше на листата на желбите на многу врвни ракометни...

читај повеќе >

ЕХФ ГИ ПОТВРДИ ДАТИТЕ НА ОДИГРУВАЊЕ НА ОСМИНАФИНАЛНИТЕ ДУЕЛИ

28.02.2013

ЕХФ ги потврди датите на одигрување на осминафиналните дуели. Металург, својата прва средба против екипата на Динамо Минск ќе ја одигра на 14 март во “Дворецот на...

читај повеќе >

ВУГРИНЕЦ ГО ИЗРЕШЕТА ЛОВЌЕН, НАУМЧЕ СЕ ВРАЌА ВО СКОПЈЕ

27.02.2013

Металург освои важни бодови и е многу блиску да го верификува учеството во фајнал-форот на СЕХА-лигата, во сезоната 2012/2013. Самиот натпревар помина во огорчена, но рамноправна...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДА ЛОВЌЕН

27.02.2013

Пред неколку минути заврши натпреварот во Цетиње, каде Металург ја совлада екипата на Ловќен, со резултат 24:22, полувреме 10:11. Освоивме важни бодови на жешкиот терен во Цетиње....

читај повеќе >

“БАУЕРФАЈНД“ СЕ ШИРИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

27.02.2013

Нашиот партнер, реномираниот бренд “Бауерфајнд“ (“Bauerfeind“), кој во Македонија е присутен од 2002 година, се проширува со подружници низ целата земја. Првата од нив е веќе во...

читај повеќе >