Топ Вести

Вести

МАКЕДОНИЈА ЌЕ ПАТУВА ВО ДАНСКА

16.06.2013

Репрезентацијата на Македонија ја совлада Португалија и се пласира на ЕП 2014 во Данска, нашето трето едноподруго големо натпреварување. Вечерва бевме апсолутно подобрата...

читај повеќе >

СТЕВЧЕ АЛУШОВСКИ ДЕНЕСКА ГО ИГРА СВОЈОТ ПОСЛЕДЕН НАТПРЕВАР

16.06.2013

Стевче Алушовски денеска го игра својот последен натпревар. Откако се прости од својата клупска кариера, Стевче Алушовски дојде и до самиот крај. Денеска ќе го одигра...

читај повеќе >

ИВИЦА ОБРВАН ПОВИКУВА НА ВНИМАТЕЛНОСТ

16.06.2013

Во пресрет на решавачкиот натпревар против селекцијата на Португалија, селекторот Обрван повикува на внимателност. Според селекторот, Португалија е сосема поинаква...

читај повеќе >

СО МИРНА ИГРА ПРОТИВ ПОРТУГАЛСКИОТ „ХАОС“

15.06.2013

Статијата е преземена од дневникот “Нова Македонија“. В недела во „Борис Трајковски“ ни доаѓа стариот должник Португалија на директен мегдан за пласман на ракометното...

читај повеќе >

ТИЕРИ ОМЕЈЕР И ОФИЦИЈАЛНО ВО МОНПЕЛЈЕ

15.06.2013

Тоа што се знаеше од поодамна конечно доби и официјална потврда. Тиери Омејер (37) се враќа во Монпелје, со кого потпиша тригодишен договор. По седум сезони минати во Кил,...

читај повеќе >

КИРЕ ЛАЗАРОВ ДЕНЕСКА ЈА ПРОМОВИРАШЕ СВОЈАТА ПРВА КНИГА, СО НАСЛОВ “СЕДУМ“.

14.06.2013

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров денеска во Скопје ја промовираше своја прва книга, со наслов „Седум“. Тој пред присутните изрази големо...

читај повеќе >

НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ ГИ ПОВИКУВА МЛАДИТЕ ДА СТАНАТ КРВОДАРИТЕЛИ. ФОТО

14.06.2013

Одбележан денот на крводарителот. Светскиот ден на крводарителот денеска беше одбележан од Црвениот Крст на Македонија заедно со Ре-Mедика - Првата приватна општа болница...

читај повеќе >

И ЕКИПАТА НА ДИНАМО МИНСК СО ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ ВО ЕКИПАТА

14.06.2013

Слично на Брест Мешков, и екипата на Динамо Минск ќе доживее големи промени во играчкиот ростер. И оваа екипа го промени тренерот, па, место Сергеј Бебешко, кој заминува во...

читај повеќе >

ЕКИПАТА НА БРЕСТ МЕШКОВ ГО РЕНОВИРА ТИМОТ

13.06.2013

По завршувањето на сезоната во екипата на Брест Мешков, учесник во Регионалната Гаспром-лига, направена е вистинска чистка. Екипата, со буџет од над 4.000.000 евра, очигледно не...

читај повеќе >

ДАНИЈЕЛ ШАРИЌ ДЕМАНТИРА ДЕКА ЌЕ НАСТАПУВА ПОД ЗНАМЕТО НА КАТАР

13.06.2013

Погоден од написите во босанските медиуми, Данијел Шариќ демантира дека ќе настапува под знамето на Катар: “Вистина е дека сум на одмор во Доха. Тука сум неколку дена и ги...

читај повеќе >