Топ Вести

Вести

ДЕНЕСКА ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – СИЛКЕБОРГ

16.02.2013

Денеска, во 12 часот, почнува продажбата на влезниците за средбата од последното коло од групната фаза на Лигата на шампионите, Металург - Силкеборг. Овој натпревар е и нашиот...

читај повеќе >

АМБАСАДОРОТ ИСАЈЛОВСКИ ГО ПРЕЧЕКА МЕТАЛУРГ ВО “ДОМОДЕДОВО“

15.02.2013

Нешто по 12 часот Металург слета на московскиот аеродром “Домодедово“, каде беше пречекан од нашиот амбасадор во Руската Федерација, Илија Исајловски. Во краткото дружење,...

читај повеќе >

ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ СТАНА ТАТКО. МАЛАТА ЈОВАНА Е НОВИОТ ФАН НА МЕТАЛУРГ. ФОТОГАЛЕРИЈА (Фото: Бансколиев)

14.02.2013

Огромна радост во семејството Миркуловски ! Филип и Благица добија прекрасна ќеркичка Јована. Породувањето е извршено во елитната приватна болница “Ре-Медика“, денеска...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ УТРЕ ЗАМИНУВА ВО ЧЕХОВ

14.02.2013

Рано наутро (4.30 часот) Металург заминува за Русија. Нашите ракометари ќе летат на релација Скопје – Виена – Москва, а од таму со автобус до градот Чехов, каде в сабота се игра...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ НА ТРАДИЦИОНАЛНОТО ЗАКРОЈУВАЊЕ НА ЛОЗОВИТЕ НАСАДИ ВО ВИНАРИЈАТА СТОБИ.

14.02.2013

Лесна работа на лозарите и бериќетна година беа дел од желбите искажани на традиционалното закројување на лозовите насади на денот на Св. Трифун во Винарија...

читај повеќе >

СЛАТКА ОДМАЗДА НА НИКОЛА КАРАБАТИЌ

14.02.2013

Во 15.коло на француската суперлига се сретнаа екипите на Аикс и на Монпелје, сегашниот и поранешниот клуб на Никола Карабатиќ. Никој не се сомневаше во победата на Монпелје,...

читај повеќе >

ЖЕНСКИ РАКОМЕТ НА СОМАЛИСКИ НАЧИН

13.02.2013

Нови ветрови дуваат во Сомалија. По неколку години граѓанска војна и борба на државата со терористичката група Ал-Шабааб, настанаа промени. Земјата, позната по своите морски...

читај повеќе >

“КУПИ КАРТИ ЗА СЕ“ Е НАШИОТ НОВ ДИСТРИБУТЕР НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ.

13.02.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека го промени партнерот за продажба на билети за натпреварите од Лигата на шампионите во ракомет и денеска (13.2.2013...

читај повеќе >

ЗАГРЕБ СПАСИ БОД ВО ПРЕШОВ

12.02.2013

Во 13. коло на СЕХА-лигата екипата на Загреб гостуваше во Прешов, каде што стигна во улога на фаворит, а замина задоволна со освоениот бод до кој стигна со голот на Мандалиниќ,...

читај повеќе >

ТРАНСФЕРИ: ПРОМЕНИ ВО КИЕЛЦЕ, ГОРЕЊЕ И ВО ЗАГРЕБ

12.02.2013

Голманот на Киелце, Маркус Клеверли, го раскина својот договор со клубот во кој помина три сезони. Клеверли падна длабоко во сенката на Лосерт и го загуби и местото на втор...

читај повеќе >