Топ Вести

Вести

НАШИ РЕАКЦИИ ПО ПОВОД ДЕНЕШНАТА ЖДРЕПКА

03.07.2012

Наши реакции, по повод денешната ждрепка. Ристо Чокрев, претседател на РК Металург: “Лично очекував да имаме полесна ждрепка, па дури и да играме само бараж дуел. Меѓутоа,...

читај повеќе >

РЕЛАТИВНО ЛЕСНА ГРУПА ЗА РК МЕТАЛУРГ. ОДИМЕ ВО НОРВЕШКА

03.07.2012

Пред малку во Виена заврши ждрепката за состав на квалификациските турнири за влез во главната фаза на Лига на шампиони. РК Металург доби релативно лесна група во која...

читај повеќе >

ДЕНЕС СЕ ЖЕНИ НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ

30.06.2012

Денес се жени Наумче Мојсовски ! Најдобриот ракометар на Металург и еден од најдобрите македонски спортисти, Наумче Мојсовски е третиот наш ракометар кој оваа година...

читај повеќе >

ДЕНЕС СЕ ЖЕНИ ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ

24.06.2012

Денес се жени Филип Миркуловски ! Иконата на Металург и еден од најпочитуваните македонски спортисти, Филип Миркуловски, денес ќе ја озакони својата долгогодишна врска со...

читај повеќе >

ПАРТИЗАН И ВОЈВОДИНА ГО ОТКАЖАА СВОЕТО УЧЕСТВО ВО СЕХА ЛИГА

23.06.2012

Како што и се очекуваше, двете водечки екипи од Србија, Партизан и Војводина, го откажаа своето учество во Регионалната (СЕХА) лига. Своите откази го испратија во седиштето на...

читај повеќе >

РЕДОВНО ГОДИШНО СОБРАНИЕ НА КЛУБОВИТЕ НА РФМ

20.06.2012

Денес се одржа редовното годишно собрание на клубовите на РФМ. Иако на дневен ред беше жешката тема околу Законот за пререгистрација на клубовите во акционерски друштва, од 68...

читај повеќе >

СЕДУМТЕ ХУМАНИТАРНИ ПРОЕКТИ НА МЕТАЛУРГ

19.06.2012

Ракометниот клуб Металург како општествено одговорен спорски колектив, во сезоната што заврши, учествуваше во повеќе хуманитарни проекти во соработка со дневниот весник...

читај повеќе >

СЕХА ЛИГА ЌЕ СЕ ИГРА И ОВАА ГОДИНА

15.06.2012

Денес во Загреб се одржа состанок на сите федерации, основачи на СЕХА (Регионалната) машка лига. Донесен е заеднички заклучок дека СЕХА лига е потребна и дека треба да ги...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО РЕАЛИЗИРА СВОЈОТ ХУМАНИТАРЕН ПРОЕКТ “ДА ИМ ПОМОГНEМЕ НА ДЕЦАТА ОД ВЕЛЕШКОТО СЕЛО СЛП“

08.06.2012

Тажната приказна за четирите братчиња Игор, Спасе, Никола и Филип и нивните родители Ванчо и Славица, сите жители на велешкото село Слп, ја потресе македонската јавност и...

читај повеќе >

СИТЕ ОФИЦИЈАЛНИ СРЕДБИ НА РК МЕТАЛУРГ ВО СЕЗОНА 2011/12 ГОД.

07.06.2012

Во сезона 2011/12 Металург се натпреваруваше во неколку лиги истовремено: Лига на шампиони (12), Регионална лига (21), Првенство на Македонија (10) и Куп на Македонија (2). Одигравме и...

читај повеќе >