Вести

ЧЕРВАР: МОРАМЕ ДА СФАТИМЕ ДЕКА ТРЕБА ДА СЕ БОРИМЕ ЗА СЕКОЈА ТОПКА

21.09.2013

Лино Червар: “Во почетокот тие играа мудро, а ние брзо ги завршувавме своите нападите, што се покажа како тотално погрешно. Кога се разбудевме, дојдовме до нашата разлика од...

читај повеќе >

ОДИГРАНИ СЕ ТРИ СРЕДБИ ОД ТРЕТОТО КОЛО НА ГАСПРОМ РЕГИОНАЛНАТА ЛИГА

21.09.2013

Денеска се одиграни и три средби од Гаспром регионалната лига. Резултати: Татран Прешов - Војводина  37:26 (18:11) Партизан - Ловќен  26:23 (13:12) Нексе - Борац Б.Л.  33:19...

читај повеќе >

АРХИВИРАНО Е ПРВОТО КОЛО ВО ГРУПАТА Ц. ВАРДАР ЈА ИЗНЕНАДИ БАРСЕЛОНА. СИТЕ ДЕНЕШНИ РЕЗУЛТАТИ.

21.09.2013

Денеска се одиграни сите три натпревари од првото коло во групата Ц. Најголемото изненадување го приреди скопски Вардар, кој го изненади големиот фаворит, екипата на...

читај повеќе >

ОСВОИВМЕ ДВА БОДА, ДРУГОТО НЕ Е ВАЖНО

21.09.2013

Се поигра Металург со нервите на своите навивачи. Добиениот натпревар, во кој на пет минути до крајот имавме предност од пет гола, се претвори во кошмарна завршница во која...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: УТРЕШНИОТ МЕЧ МОРА ДА БИДЕ НАША ГОЛЕМА БИТКА

20.09.2013

Металург со нетрпение го очекува утрешниот натпревар. Екипата е спремна, одржан е и вечерниот тренинг. Лино Червар очекува голема битка и победничка атмосфера. “Треба да се...

читај повеќе >

НЕМА ДА БИДЕ ЛЕСНО ПРОТИВ ВАКЕР ТУН, НО ПОБЕДАТА Е НАШ ИМПЕРАТИВ

20.09.2013

Во “групата на смртта“, каква што е нашата, секој натпревар ќе биде исклучително тежок. Анализите покажаа дека освоени девет бода гарантираат влез во осминафиналето, а тоа...

читај повеќе >

РАКОВОДСТВОТО НА ГАСПРОМ-ЛИГА ПРИЗНА ДЕКА ИМА ПРОПУСТИ И И СЕ ИЗВИНИ НА ВОЈВОДИНА

20.09.2013

На вчерашниот состанок  во Белград, раководството на Гаспром регионалната лига ги призна своите пропусти и и се извини на Војводина. Издадено е и соопштение, кое ви го...

читај повеќе >

ВЕСТ ШТО ЌЕ ВЕ ИЗРАДУВА: ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ ПАТУВА ВО БЕРН

19.09.2013

И покрај проблемите со рскавицата на коленото, воинот на Металург, Филип Миркуловски, ќе патува во Швајцарија, каде што ќе му помогне на својот клуб на патот до првата победа....

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАМИНУВА ВО ШВАЈЦАРИЈА

19.09.2013

Утре наутро, Металург заминува во Швајцарија, каде в сабота го игра воведниот натпревар во новата сезона од Лигата на шампионите, против дебитантот во ова натпреварување,...

читај повеќе >

ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ПОЧНА СО ПРВОТО ИЗНЕНАДУВАЊЕ. ДЕНЕШНИ РЕЗУЛТАТИ

19.09.2013

Со денешните две средби почна новата сезона во Лигата на шампионите. Веднаш се случи и првото изненадување. Дебитантот во Лигата на шампионите, екипата на Мотор од Запорожје...

читај повеќе >